Blok operacyjny w budowie

Dla Zarządu Powiatu jest to inwestycja kluczowa i dlatego od dłuższego czasu zabiega o dodatkowe środki finansowe m.in. z rezerwy budżetowej na realizację tego zadania.
Inwestycję pod nazwą „Kontynuacja rozbudowy bloku operacyjnego wraz z zapleczem SPZOZ w Kępnie” realizuje Zakład Projektowo – Budowlany Projektobud Kępno. Zakończenie prac planuje się do końca bieżącego roku.

W budynku nowego bloku operacyjnego prowadzone są obecnie roboty murowe z bloczków silikatowych, powstają ściany działowe. Rozpoczęto także prace instalacyjne (elektryczne oraz montaż instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej).

Inwestycja stanowi kontynuację prac zrealizowanych w 2012 roku. Wówczas wykonane zostało konstrukcyjnie całe nowe skrzydło szpitala, gdzie w pomieszczeniach parteru utworzono Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Do 15 grudnia br. planowane jest zagospodarowanie pomieszczeń pierwszego i drugiego piętra – docelowo powstanie tam nowy blok operacyjny wraz z niezbędnym zapleczem oraz centralna sterylizatornia.

Koszt prac budowlanych to 4.564.717,96 zł.

Podkreślić trzeba, że kępiński szpital wspólnie z Powiatem Kępińskim czyni starania o pozyskanie kolejnych środków, tym razem z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 potrzebnych na rozbudowę oddziału internistycznego. Wniosek dotyczący tej inwestycji został już złożony.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.