UKS Sport Bralin w Wałbrzychu i Lublinie

Puchar Polski w Lublinie i…

30 kwietnia 2017 r. nasi zawodnicy wzięli udział w drugiej edycji Pucharu Polski MTB XCO w Lublinie. Jako pierwsza na trasę ruszyła Weronika Przewdzięk, która po świetnej jeździe na 3. miejscu zaliczyła upadek, a defekt hamulca wykluczył ją z dalszej rywalizacji. Następnie wystartowali trener Dariusz Drelak, masters i Mateusz Józefiak, junior młodszy, zajmując odpowiednio 4. i 31. miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Wśród juniorek młodszych Milena Drelak, po pechowym starcie i problemach z napędem, zaczęła odrabiać straty i zajęła świetną 4. pozycję. Na koniec zawodów rywalizowali juniorzy – Karol Przewdzięk i Kacper Kuropka, którzy zajęli kolejno 11. i 25. miejsce.

w Wałbrzychu

7 maja br. odbyła się trzecia edycja Pucharu Polski MTB XCO w Wałbrzychu. Warto dodać, że były to jednocześnie zawody rangi UCI C2. Jako pierwsi z trudną technicznie i fizycznie trasą zmierzyli się młodzicy, wśród których Miłosz Markowski wywalczył 16. lokatę. W kategorii junior młodszy Mateusz Józefiak był 38. Milena Drelak w juniorkach młodszych dotarła do mety jako 6., a jej starsza siostra Maja w kategorii juniorek była 5. Na koniec na trasę wyruszyli juniorzy, wśród których K. Przewdzięk wywalczył 12. miejsce, a K. Kuropka z powodu defektu przerzutki musiał przerwać wyścig. Kibiców na trasę przyciągały mokre podjazdy oraz kręte, momentami niebezpieczne zjazdy. Swoje żniwo zebrał popularny rock garden, bowiem po bolesnych upadkach na kamienie część zawodników wycofała się z rywalizacji.

Bieg uliczny w Kępnie

1 maja w Kępnie odbył się IV Bieg Uliczny na dystansie 10 km. UKS Bralin reprezentowali D. Drelak i K. Przewdzięk. Pierwszy z nich z czasem 40 min 10 s zajął 50. miejsce open i 13. w kat. M40, z kolei Karol z czasem 43 min i 40 s był 87. open i 6. kat. M16.

autor: Jacek Kuropka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bralin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.