Wycieczka do Nadleśnictwa Przedborów.

Dzieciom w wieku szkolnym należy stwarzać okazję do poznawania środowiska przyrodniczego poprzez różnorodne formy aktywności. Dlatego właśnie 25 maja uczniowie Szkoły Podstawowej w Parcicach wraz z grupą dzieci 6 –letnich pojechali na wycieczkę do Nadleśnictwa Przedborów.
Pan leśniczy oprowadził dzieci po ścieżce edukacyjnej w lesie. Spacerując uczniowie obserwowali naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Poznawali w nim przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze. Każdy starał sie usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Pan leśniczy pokazywał jak zmierzyć wysokość drzewa oraz określić jego wiek. Wędrując wzdłuż ścieżki dydaktycznej w pobliżu leśniczówki uczniowie mieli okazję poznać i podziwiać różne rodzaje drzew np. okazałe dęby, buki, modrzewie, świerki, jodły, miłorzęby i krzewów np. wawrzynek wilcze łyko. Wszyscy słuchali z ogromnym zaciekawieniem każdego objaśnienia Pana, tym bardziej, że co krok napotykaliśmy coraz to inne „ osobliwości” pracy leśnika: paśnik dla zwierząt na zimę, „wabik” na owady i szkodniki drzew, „ ambona leśna” – obserwacyjna, niezbędna dla leśniczych i pracowników Straży Leśnej.
Dużą atrakcją była zagroda z dzikami, które są hodowane w tym kompleksie leśnym. Udaliśmy się również na miejsce zwane ,,Placem pod dębem”. Tam przygotowano dla nas pieczone kiełbaski. Uczniowie mogli się wspólnie pobawić i miło spędzić czas.
Wycieczka była miła okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u dzieci. Aż żal było odjeżdżać!

I. Nalepa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Parcice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.