XXI Mistrzostwa Polski Stowarzyszenia Cross w warcabach 100-polowych

W dniach 13 – 20 maja 2017 roku w Suwałkach odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Stowarzyszenia Cross w warcabach 100-polowych. Uczestniczyło 12 najlepszych zawodników z dyfuzją wzroku, którzy wywalczyli sobie awans z półfinałów z Krynicy Zdrój. Wśród nich znalazł się (po raz pierwszy) Krzysztof Pichlak z Lututowa /były warcabista LKS „Czarna Damka” Lututów/, najmłodszy uczestnik turnieju.
Obecnie reprezentuje Jutrzenkę Częstochowa.
Mistrzostwa rozegrano systemem „każdy z każdym” i po rozegraniu 11 rund okazało się, że Pichlak zdobywając 10 pkt. /2 zw, 6 rem i 3 por / zajął 9 pozycje. Posiadający najniższą kategorię, potrafił zremisować z późniejszym mistrzem i wicemistrzem Polski. Wypełnił ponadto normę na kandydata. Wielkie gratulacje dla Krzyśka i tak trzymać. Jego marzeniem jest wyjazd do Bułgarii na Mistrzostwa Świata. Tym bardziej pragnie tego wyjazdu, ponieważ nigdy nie uczestniczył w zagranicznym turnieju. Ale czy znajdzie na to pieniądze, czy mu ktoś pomoże chociaż częściowo sfinalizować zawody-zobaczymy.

Ze sportowym pozdrowieniem

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.