Odznaczenia dla wieruszowskich działaczy związkowych NSZZ „Solidarność”- 80

W dniu 9 czerwca 2017r w Krakowie podczas Jubileuszowej Uroczystości 25- lecia NSZZ”Solidarność”-80, Wojewoda Małopolski pan Piotr Ćwik wręczył kol. Piotrowi Morcie  Honorową Odznakę  Primus in Agendo nadaną przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej panią Elżbietę Rafalską. Drugą osobą otrzymującą to zaszczytne odznaczenie był kol. Stanisław Brzeźniak działacz małopolskiej „Solidarności” -80.

Odznaka jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem, przyznawanym osobom fizycznym, organizacjom oraz instytucjom, za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej albo rodziny, które swymi działaniami przyczyniły się do osiągnięć i rozwoju spraw należących do zakresu merytorycznej działalności ministra właściwego do spraw pracy, zabezpieczenia społecznego i rodziny.

W dniu 7 czerwca 2017r w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi, Ryszard Gruszka z rąk Wojewody Łódzkiego  pana prof. Zbigniewa Rau przyjął Brązowy Krzyż Zasługi RP nadany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę,  za wyjątkową działalność publiczną, między innymi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.

Ryszard Gruszka pełni obecnie funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ”Solidarność”-80 Pfleiderer Prospan S.A. w Wieruszowie.

Link do materiału filmowego TVP3 Łódź

https://lodz.tvp.pl/32571717/wojewoda-lodzki-wreczyl-odznaczenia-panstwowe

E.Tomaszek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów, Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.