Relacja z „Muzycznej wiosny” w Kępnie

Zgodnie z nakreślonym przez Burmistrza Miasta i Gminy Kępno Piotra Psikusa programem kulturalno – rozrywkowym dla mieszkańców  gminy Kępno oraz gości, Kępiński Ośrodek Kultury na czele z dyrektor Anną Niesobską i  pracownikami stanął na wysokości zadania realizując  24 czerwca  finałową imprezę pn.”Muzyczna Wiosna w Kępnie”.

Dobry program, świetne zespoły i perfekcyjna organizacja – tak w skrócie można by powiedzieć o pikniku artystyczno – rekreacyjnym „Muzyczna Wiosna”, który odbył się w  sobotę na Rynku w Kępnie.

Program artystyczny  imprezy przebiegał zgodnie z jej harmonogramem. Impreza rozpoczęła od występu wokalistów ze Studia Piosenki Kępińskiego Ośrodka Kultury pod kierownictwem artystycznym p. Renaty Nowickiej. Agatka Jerczyńska zaśpiewała piosenkę pt.”Koci wesoły świat”; Lenka Czekała  natomiast „Malutkim i tym większym”, Paweł Maryniak zaprezentował się w utworze „Wakacje z blondynką”, a Staś Napierała zaśpiewał kompozycję „Jutro; Dawid Rabiega wykonał dwa utwory: „Wymyśliłem ciebie” i „Z biegiem lat”. Fantastyczny występ młodych talentów ze Studia Piosenki przy KOK perfekcyjnym wykonaniem utworów: „Cri me a river” oraz ” Rebeka” zakończyła Zuzanna Bonczol, którą niebawem zobaczymy w programie „Mam talent”.

Kolejnym punktem  programu był pokaz karate shotokan/WKF olimpijskiego w wykonaniu AS CHIKARA Kępno. Gościnnie wystąpili również zawodnicy  Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate.

Następnie na kępińskiej scenie wystąpił zespół muzyczny Gethomil Lamarre& The Look, grający muzykę w gorących rytmach  oraz Etna Kontrabande – muzycy tego zespołu  grają głównie muzykę reggae z elementami rocka.

Wieczorem na kępiński rynek przybyły tłumy fanów  Gwiazdy Wieczoru – zespołu popowego FEEL i jego wokalisty oraz założyciela  Piotra Kupichy. Zanim jednak zaśpiewał Piotr Kupicha  odbył się wspaniały koncert gwiazdy telewizji i teatru – Jacka Kawalca z grupą fantastycznych muzyków. Jacek Kawalec znakomicie wykonał utwory  niezapomnianego  Joe Cockera.

Na kępińskiej scenie zaprezentowali się artyści różnych rodzajów muzyki, tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.Relacje zdjęciowe i filmowe z występów ww zespołów zaprezentujemy w oddzielnych relacjach dotyczących danego zespołu.

W krótkim przemówieniu w przerwie występów artystycznych  Burmistrz Kępna Piotr Psikus  poinformował mieszkańców Gminy o poniedziałkowej wizycie w Kępnie Prezydenta RP Andrzeja Dudy, o rozpoczęciu budowy basenu, który będzie służyć młodszym i starszym mieszkańcom miasta i gminy oraz zapewnił, że n przez okres letni będzie realizowany  program artystyczno – rekreacyjny.

Niespodziankę na „Muzyczną Wiosnę” w Kępnie przygotowała Firma Renault, która ufundowała samochód na weekend z pełnym bakiem paliwa 🙂
Nagrodę wygrał mieszkaniec Kępna, wcześniej musiał prawidłowo odpowiedzieć, jakie modele samochodów posiada Firma Renault.

Za nami finał „Muzycznej Wiosny”, pozostały już tylko wspomnienia, całe szczęście, że miłe. Pierwsze rozmowy z managerem zespołu Feel przeprowadziłam w listopadzie ubiegłego roku, po przeprowadzonych ustaleniach dotyczących ridera i spraw organizacyjnych w grudniu doszło do podpisania umowy. Widząc podczas koncertu tłumy mieszkańców, sądzę, że koncert się podobał. Jestem pod wrażeniem umiejętności artystycznych wokalistów za Studia Piosenki KOK pracującego pod opieką pani Renaty Nowickiej. Mile zaskoczyły nas zespoły: Gethomil Lamarre The Lock, Etna Kontrabande oraz koncert Jacka Kawalca z Orkiestrą. Dziękujemy wszystkim artystom za ciepłe słowa, życzliwość i profesjonalizm. To cieszy i nadaje blasku naszej pracy. Przy realizacji przedsięwzięcia- imprezy masowej pracował cały sztab ludzi. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy czuwali nad bezpieczeństwem: Powiatowej Komendzie Policji w Kępnie, druhom z OSP w Myjomicach- Ostrowiec, Straży Miejskiej oraz firmie ochroniarskiej LEDAR. Za pomoc organizacyjną i logistyczną dziękujemy Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Kępno Piotrowi Psikusowi oraz pracownikom Urzędu Miejskiego. Z serca dziękujemy naszym mecenasom i reklamodawcom za finansowe i rzeczowe wsparcie naszego wydarzenia. Słowa uznania należą się również Gminie Kępno za współfinansowanie naszej inicjatywy. Dziękujemy tym Paniom i Panom Radnym, którzy byli z nami obecni doceniając naszą pracę. Dziękuję dziennikarzom, którzy na bieżąco relacjonowali wydarzenie: Redaktor Naczelnej ITP i powiatowy.pl A. Świegot, E. Tomaszkowi i Piotrowi Kołodziejczykowi i Marii Łabuda z ITP, Joannie Kaczorowskiej i Danielowi Tarchale z RADIA SUD. Dziękuję pracownikom i współpracownikom Kępińskiego Ośrodka Kultury za ogrom pracy i zaangażowanie. Dziękuję Wszystkim za Wszystko – podziękowania przekazała zmęczona ale szczęśliwa z udanej imprezy dyr. KOK Anna Niesobska.

Dodatkowym wsparciem dla tej wspaniałej sobotniej imprezy  byli sponsorzy, którzy hojnie wsparli to przedsięwzięcie. Szczególne podziękowanie będą skierowane w oficjalnej formie dla Nich w najbliższym czasie również na łamach ITP, portalu powiatowy.pl i FB Ilustrowany Tygodnik Powiatowy.

Anna Świegot

Foto/Film: E. Tomaszek i P. Kołodziejczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.