Dni Gminy Sokolniki na cygańską nutę

W tym roku Dni Gminy Sokolniki połączone zostały z Regionalnym Pokazem i Paradą Bryczek. Pokaz i Paradę Bryczek można było oglądać w drugi dzień święta Gminy w niedzielę 30 lipca.

 

Dodatkową atrakcją były  pokazy kaskaderskie ApolinarskiGroup oraz pokazy konne damskiej sekcji jeździeckiej Virtute et Gratis. Dla właścicieli bryczek przewidziano nagrody.

Tradycyjne na scenie wystąpił Zespół Folklorystyczny „Sokolniki”, a po nim wpadły smerfy, piraci i klauni. Był to występ artystyczny zespołu tanecznego „Madar”, który przygotowuje i opiekuje się dziećmi Pani Marzena Rogalińska. Następnie piękne utwory na akordeonach zagrali bracia Poślad z Ochędzyna. Są wokalistami GOKSiT w Sokolnikach oraz uczęszczają do szkoły muzycznej. Na scenie wystąpili również młodzi  wokaliści ze Studia działającego przy GOKSiT w Sokolnikach.

Dni Sokolnik 2017 – Roman Gerczak

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy na 30 lipca 2017

Warto wspomnieć, że konferansjerem imprezy był Pan Roman Gerczak – piosenkarz, artysta kabaretowy, aktor,  współtwórca kabaretu „Elita”. Jego koncert choć nieco opóźniony został ciepło przyjęty przez publiczność, która śpiewała wraz z artystą  „Zabrałaś mi lato”, „Chrząszcz” i inne piosenki polskiego big beatu.

 

Dni Sokolnik 2017 Roman Gerczak

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy na 30 lipca 2017

 

Dużą dawkę radości wniósł występ Towarzystwa Aktywnych Kobiet, które przygotowało i zaprezentowało nowy program artystyczny. W przepięknych strojach cygańskich Panie zaśpiewały 10 utworów biesiadnych o tematyce cygańskiej. Zjawiskowe show taneczne dostarczyło publiczności mnóstwo  spontanicznej radości. Rewelacyjny występ!
Zachwycona publiczność śpiewała i tańczyła z uroczymi cygankami.

Na Dni Gminy Sokolniki przybyła ekipę pod nazwą BASTEK-MAX TEAM, która rozdaje ponoć pozytywną adrenalinę.
„Jedyny w całym kraju człowiek w masce, jeżdżący za kierownicą stylizowanego bolidu: „MAD-MAX”, ścigający się na torach WRAK RACE w całym kraju, przyjeżdża do Sokolnik, żeby zarazić pozytywną adrenaliną młodzież i dorosłych, a także dzieci. To uśmiech tych ostatnich i słowa dorosłych „było super” po przejażdżce WRAK TAXI, są najlepszą nagrodą za wysiłek i trud w przygotowaniu Wraków”. (FB GOKSiT)
30 lipca BASTEK-MAX TEAM konkursy dla dzieci i młodzieży, konkursy dla dorosłych (m.in. przeciąganie Wraka na linie na czas/ew przepychanie wraka na odległość na czas, rzut oponą na odległość, przeciąganie liny). Około godz. 20.00 przewidziano rozdanie nagród z logo Bastek-Max Team.

To jeszcze nie koniec atrakcji, które przygotowali organizatorzy. Po godz. 21.00 wystąpiła Gwiazda wieczoru – Bartosz Jagielski. Festyn zakończył się w nocy zabawą taneczną.
Należy dodać, że Dni Sokolnik 2017 rozpoczęły się już w sobotę 29 lipca blokiem sportowym. (Relacja na powiatowy.pl)

Zarówno pierwszy dzień, jak i drugi dzień Święta Gminy wniósł do społeczności Gminy Sokolniki wiele pozytywnych emocji.
Gratulujemy Organizatorom udanej imprezy.

Anna Świegot
Foto/Film: E. Tomaszek, R. Wróbel, P. Kołodziejczyk

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.