Dotacja Gminy Kępno na zakup trzech aparatów do stacji dializ

Podpisaliśmy umowę z Kępińskim Szpitalem a Gminą Kępno. Tak jak co roku, podpisujemy umowę i przeznaczamy kwotę z funduszy jakie wpływają z podatku  i przekazujemy dotację Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Kępnie.

 

Dzięki kwocie 80 tysięcy złotych, jaką przekazujemy każdego roku, do szpitala trafia sprzęt, który ratuje zdrowie i życie. W tym roku przekazaliśmy kwotę 80 tys. zł na konkretny sprzęt,  trzy aparaty do stacji dializ mówi burmistrz Piotr Psikus.

Umowę o dofinansowaniu podpisał z burmistrzem Marian Olejniczak, zastępca dyrektora szpitala w Kępnie. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować w imieniu dyrekcji szpitala, a przede wszystkim pracowników, za kolejną dotacje na rzecz naszego szpitala, która jest przeznaczona na zakup trzech aparatów do chemiodializy.

W tej chwili już wiemy, że kwota 80.tys zł zaspokoi zakup w pełnej wysokości trzech aparatów. Pragnę poinformować pana burmistrza, że w tej chwili dializujemy 66 pacjentów. Rocznie wykonujemy od 8000 do 9000 dializ. Zakupiona aparatura poprawi warunki pracy zarówno personelu, a przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo pacjentów.

Będą  to aparaty w nowej technologii zapewne będą działać z pożytkiem dla mieszkańców powiatu a także z powiatów sąsiednich, bo na dializę są przywożeni pacjenci także z ościennych powiatów.

Jeszcze raz bardzo dziękuję – mówił Marian Olejniczak zastępca dyrektora szpitala.

MaŁa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments