„Pójść śladami św.Franciszka i …zobaczyć Niewidzialnego”

W dniach od 3-6 lipca 2017 roku w Mirkowie u sióstr Antoninek – Zgromadzeniu Sióstr Opieki Społecznej św.Antoniego odbyły się rekolekcje dla dziewcząt.

 

Tematem  rekolekcji były słowa:„Pójść śladami św. Franciszka i …zobaczyć Niewidzialnego”, a poprowadził je o.Otton Tomasz Handziel, franciszkanin z Miejskiej Górki przy pomocy s. Barbary i s. Heleny.

W rekolekcjach wzięły udział dziewczęta, które wraz z siostrami Barbarą i Heleną, Antoninkami, starały się na nowo odkryć działanie Ducha Świętego w swoim życiu.

  • W naszym Zgromadzeniu corocznie organizujemy taki wypoczynek – wakacje z Panem Bogiem, żeby zebrać dziewczyny i pokazać, jak można inaczej spędzić wolny czas, by zobaczyć Pana Boga co chce do mnie przez te kilka dni powiedzieć. Można być z Bogiem blisko i można dawać świadectwo oraz przyjrzeć się,  jak siostry zakonne na co dzień żyją. Głównym celem było również,  żeby tutaj się spotkać. Jesteśmy tutaj by zobaczyć co Pan Bóg chce do nas powiedzieć. Po to jest ten czas żebyśmy doświadczyli obecności Pana Boga i nie zapomnieli o nim również w te wakacje – powiedziała s. Barbara.

W czasie  rekolekcji dziewczyny pragnęły pogłębić swoją wiarę, spotkać się z Bogiem w modlitwie, we Mszy Świętej i z drugim człowiekiem – z rówieśnikami, aby w radosnej wspólnocie dzielić się swoją wiarą i jej doświadczeniem. Bezpośrednio uczestnicy rekolekcji doświadczyli, czym jest życie zakonne przez uczestnictwo i przyglądanie się życiu sióstr Antoninek z  mirkowskiego zgromadzenia. Centrum wszystkich sesji rekolekcyjnych była codzienna Eucharystia i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ponadto głoszone są konferencje tematyczne i wprowadzenia do medytacji nad Pismem Świętym. Podczas rekolekcji zapewniona była opieka duchowa w postaci kapłana prowadzącego rekolekcje, jak również sióstr towarzyszących. Oprócz stałych najważniejszych punktów rekolekcji było też pielgrzymowanie do pobliskich sanktuariów: św. Wojciecha w Cieszęcinie, św. Idziego w Mikorzynie oraz Matki Bożej na Pólku pod Bralinem. Nie zabrakło również wspólnych śpiewów, modlitw, był czas na  zabawy i gry sportowe.  Siostry Antoninki przygotowały i czuwały na uczestniczkami.

Wszystkie dziewczęta zainteresowane pogłębieniem swej przyjaźni z Jezusem siostry zapraszają na kolejne rekolekcje.

Piotr Kołodziejczyk
Ten wpis został opublikowany w kategorii Mirków, Religia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.