III Dymanie Drezynami w Wieruszowie

26 sierpnia 2017 r. w sobotę o godz. 11.00 na bocznicy Pfleiderer  w Wieruszowie odbyły się już po raz III zawody w wyścigach drezyn ręcznych.

 

 

Impreza, której głównym organizatorem jest Pan Zdzisław Jasiński z PKP Polskie Linie Kolejowe z roku na rok zdobywa coraz większą ilość zwolenników, chętnych do rywalizacji w dymaniu i  ogromną popularność wśród mieszkańców Wieruszowa, ale nie tylko, ponieważ w dzisiejszych zawodach uczestniczyły drużyny lokalne i regionalne.

III dymanie drezynami ręcznymi odbyło się przy współpracy GOSiT w Wieruszowie i Gminy Wieruszów. Niestety żadnego przedstawiciela tych instytucji nie było. A szkoda, bo impreza była przednia, pogoda i humory dopisały, również publiczność i uczestnicy dymania,  a rywalizacja odbywała się zgodnie z zasadami fair play.

Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: damskiej i męskiej. Drużyn męskich było 13 a damskich 3. Imprezę uświetnili mali strażacy z Drużyny Dziecięcej przy OSP w Wieruszowie wraz z opiekunem dh Andrzejem Piluchem.

Dla zwycięzców dzięki GOSiT Wieruszów przygotowano medale,  puchary i dyplomy. Ponadto dodatkowymi atrakcjami, które przygotowali organizatorzy były: konkurs rzutu klockiem hamulcowym z nagrodami, przejażdżki rekreacyjne drezynami ręcznymi, rowerowymi, pociągiem drezynowym oraz catering biesiadny. W tym roku po raz pierwszy uczestnicy imprezy mogli obejrzeć pokaz koni ze stajni pana Pawła Ostrycharza, pokaz zaprzęgu do wyścigu kłusaków i sam wyścig. Warto wspomnieć, że jeden z prezentowanych koni zdobył tytuł Mistrza Polski z szansą na obronę tytułu w tym roku.

Wracając do rywalizacji w dymaniu w kategorii Pań zwyciężyła drużyna zmontowana ad hoc na pikniku o wdzięcznej nazwie „Lolity”. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna „Stokrotek”, a na trzecim sympatyczne panie z drużyny „Mopsy z MGOPS”.

W kategorii Panów rywalizacja była bardziej zacięta i na bardzo wysokim poziomie. Na starcie zameldował się ubiegłoroczny zwycięzca – drużyna TGV z Tybli, występująca w roli faworytów tych zawodów.

Ogromnym zaskoczeniem i dużym sukcesem popisała się drużyna sołectwa Kowalówka z kapitanem p. Wacławem Żbikowskim na czele, która zajęła trzecie miejsce.

Drugie miejsce na podium przypadło drużynie pn. „Drezyna ITP” reprezentującą Redakcje Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego, niezależnej gazety wieruszowskiej.
W składzie „Drezyna ITP” udział wzięli: Eugeniusz Tomaszek – kapitan, Bogdan Nawrocki, Andrzej Jarych i Jakub Syguła, a udział w zawodach koordynowała redaktor naczelna ITP i powiatowy.pl pani Anna Świegot.

W imieniu wszystkich uczestników zawodów składamy wielkie ukłony w stronę głównego organizatora pana Zdzisława Jasińskiego. Dziękujemy mu za stworzenie miłej atmosfery, dobrej organizacji imprezy i fajnej zabawy. Życzymy, aby jego autorska impreza, którą zaszczepił na naszym terenie rozwijała się z roku na rok coraz lepiej. Gorąco pragniemy, aby pomimo wielkiego trudu i nakładu pracy nadal ją realizował i pozyskiwał rzesze sponsorów.

Do zobaczenia za rok!

Red.

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.