Mieszkańcy Gminy Wieruszów zapowiadają blokadę drogi nr 450

W dniu dzisiejszym (11.08.2017) obradowała Rada Miejska w Wieruszowie. Rada Miejska  podejmowała uchwałę dotyczącą  przyjęcia apelu w sprawie   remontu drogi wojewódzkiej nr 450 zlokalizowanej na terenie Gminy Wieruszów.

W czasie dyskusji nad przyjęciem tej uchwały głos zabrała mieszkanka Gminy reprezentująca mieszkańców zamieszkałych wzdłuż trasy wojewódzkiej nr 450. Poprosiła  władze Wieruszowa o wszelkiego rodzaju wsparcie, aby droga ta została przebudowana i wyremontowana w roku 2018. Argumentowała to tym, iż naprawdę wystarczy już ofiar a zwłaszcza małych  dzieci  i oby ostatnia tragedia, jaka miała miejcie się nie powtórzyła

Jeżeli wszystkie prośby, apele w stosunku do Marszałka Województwa Łódzkiego nie odniosą skutków mieszkańcy zapowiadają blokadę  drogi wojewódzkiej nr 450  do skutku. Poproszą o wsparcie i nagłośnienie lokalne, regionalne i ogólnopolskie media.

Podczas sesji podana została informacja o wizycie w najbliższym czasie Marszałka w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie. Mieszkańcy wyrazili wolę spotkania się z Marszałkiem i rozmowy na ten temat.

Wielokrotne w ostatnich latach zapewniania o remoncie tej drogi pozostają dalej  w sferze obietnic Urzędu Marszałkowskiego. Tłumaczenie, że nie ma środków na realizacje tego zadania jest kuriozalne, ponieważ budżet marszałkowski na drogi wojewódzkie jest duży a problem polega tylko na podjęciu odpowiedniej  decyzji, gdzie dana inwestycja drogowa będzie realizowana.

Omawiany apel prezentowaliśmy we wcześniejszym artykule /link do strony powiatowy.pl/ http://www.powiatowy.pl/2017/08/kolejny-apel-w-sprawie-remontu-drogi-wojewodzkiej-nr-450/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „Mieszkańcy Gminy Wieruszów zapowiadają blokadę drogi nr 450

1. obserwator pisze:

Mysle , w tej kwesti zbyt malo wykorzystuje sie fakt iz droga ta od kilku lat podrozuje mase samochodow osobowych jadacych ze Slaska i Opolszczyzny w kierunku Kalisza, Konina Bydgoszczy i na Pomorze oraz odwrotnie (wystarczy popatrzec na tablice rej.) omijajac tym samym zatloczona droge nr 11- ponadto skracajac znacznie droge. Stad tez i natezenie ruchu znacznie sie zwiekszylo.

2. anonymous pisze:

Niech policja zacznie wyłapywać i karać idiotki prowadzące samochód i „napiepszające” przez telefon. Wczoraj około godziny 18,30 jedna taka o mało mnie nie przejechała na ulicy Polnej. Oczywiście telefon przy uchu, „zero” obserwacji co się dzieje przed samochodem. Więc „ZERO” tolerancji dla „idiotek” w samochodzie z telefonem przy uchu.

• z Rynku pisze:

3. idiotka pisze:

anonymous idiota to ty jestes napiepszający w d..e nie zaczynaj tematu od nowa masz dowody ?????????@@@!@@@

4. anonymous pisze:

Komentarz i jak sądzę „fisis” „idiotki” wypisz ,wymaluj posłanka Krystyna Pawłowicz. Słowa Owsiaka do Pawłowicz jak ulał pasują do naszej „idiotki”-pani Pawłowicz, niech pani spróbuje jednej jedynej rzeczy…. seksu. Niech pani spróbuje seksu – radził w piątek na Akademii Sztuk Przepięknych na Przystanku Woodstock Jerzy Owsiak. Jego zdaniem Krystynie Pawłowicz mają się „rozluźnić plecy”, „poczuje wiatr we włosach”, więc „to i w głowie się poukłada”.

• Krystyna pisze:

Chciałam panu podziękować, bo jestem jedną z tych idiotek z telefonem przy uchu. Zdarza się to nie często a jednak zdarza. Przyznaje panu racje w 100 %.

• Sokrates pisze:

Proponuję zainwestować w zestawy głośnomówiące i skończyć ten temat.Mnie interesuje inna sprawa. Powinno przeprowadzić się ankietę oceniająca byłych i obecnego burmistrza/ów Wieruszowa.Co zrobili dobrego, co zaniedbali bądź dopuścili do dewastacji.Kto i kiedy ich z tego rozliczy.Ten próbuje coś robić, ktoś mu podpowiada pewnie.Samolot że odnowiono to dobrze. Poprzednicy dali plamy. Mam wizję co zrobic w środku samolotu ale temu nie będę podpowiadał. Podpowiem jego następcy.Jest dużo do sprawdzenia, skontrolowania, przetargi, sprzedaże itp.itd.Ostatnie pytanie mam takie, dlaczego sesje nie nagrywa urząd tylko płaci się niemałe pieniądze, nasze pieniądze jakieś młodzieży i czy oni maja działalność aby to robić.Dlaczego nie przerwano sesji kiedy radny Parusinski poinformował że materiały na sesje dostał dwa dni wcześniej.Co mówi statut.Nie obrażając nikogo opiniuje że przewodniczący i wice w skali od 1 do 5 są na 2. Rada na 1+. A burmistrz to sami oceńcie bo widać i można wszystko przeczytać jeśli się chce.

5. anonymous pisze:

„Z Rynku”- ostatnio to nie facet zabił dziecko na Podzamczu ale kobieta jadąca w terenie zabudowanym 90 km/godz. i rozmawiająca przez telefon.

6. anonymus pisze:

anonymus@ dowody idioto masz pytam ??????????????? nie wiem czy tej sprawy nie zgłosić do sadu obwinianie osoby PUBLICZNIE bez dowodów jestem obiektywny ale to co ty piszesz to mnie wku…a DOWODY DOWODY AQNOSZMAMUCIE

7. PR pisze:

Zostawicie tę sprawę policji.Bo nie wiadomo jak było.Mozna komus nieslusznymi oskarzeniami wyrządzić krzywdę.Sprawę bada ppolicja i to juz ich sprawa. I przestańcie rozstrzasać te sprawę. Jak się nie ma dowodów to nie mozna nikogo posadzać.Anymonus pisze o innej sprawie n a ulicy Polnej.I tu ma rację skoro widział możę nawet spisał numery.