Edukacyjna wycieczka do Wrocławia

5.10. 2017 r. odbyła się wycieczka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie w ramach realizowanego projektu : „Rozwój kompetencji uczniów poprzez zwiększenie jakości oferty edukacyjnej szkół w Gminie Wieruszów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Miejsce, do którego się wybraliśmy, poświęcone jest wodzie, która pokrywa 70% naszej planety. Uczniowie zwiedzający Hydropolis byli wprost zachwyceni ilością ciekawych tematów, eksponatami, a przede wszystkim nowoczesnymi metodami przekazywania wiedzy.

W Hydropolis popularyzuje się wiedzę o wodzie z pogranicza wielu dziedzin nauki. Przed samym wejściem na ekspozycję czekała na nas kurtyna wodna, a zaraz za nią ogromny wodny wir. Spektakularne eksponaty rozbudziły naszą wyobraźnię.

Cała multimedialna ekspozycja podzielona jest na kilka stref. Zwiedzanie z Panią przewodnik rozpoczęliśmy od filmu, opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie, wyświetlono go na ekranie 360º. Następnie eksplorowaliśmy głębiny oceanów, batyskafem śladami Jamesa Camerona, odkrywając tajemnice zatopionego Titanica. W strefie o życiu w oceanach poznaliśmy jakie strategie wykorzystują zwierzęta aby przetrwać w podmorskich głębinach. W kolejnych salach odkrywaliśmy historię inżynierii wodnej, metody racjonalnego gospodarowania wodą oraz poznaliśmy system oczyszczania wody we Wrocławiu. Rozmach wystawy wzbudził nasz zachwyt i uznanie. Wizyta tutaj może być połączeniem nauki i zabawy. Interaktywna, angażująca  forma uczestnictwa w zwiedzaniu na pewno pozwoliła nam na zapamiętanie istotnych faktów o wodzie. Zostaliśmy uwrażliwieni na problem deficytu wody i konieczności jej oszczędzania.
Dodatkową atrakcją były doświadczenia i eksperymenty z wodą, które wykonywaliśmy w pracowni samodzielnie. Badaliśmy gęstość cieczy, rozpuszczalność, siłę wyporu. Udało się nam „wyczarować” tęczę w probówce.

Tematyka wodna towarzyszyła nam przez całą wycieczkę, ponieważ padał deszcz. Przemoknięci do suchej nitki, ale szczęśliwi i zadowoleni wracaliśmy do Wieruszowa. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Hydropolis, w którym czeka na was wspaniała przygoda z wodą.

Uczniowie wraz z opiekunami
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów, Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.