Muzyka, poezja i kwiaty dla nauczycieli LO

Nie ma piękniejszego prezentu ofiarowanego przez uczniów dla Dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły od piosenek, wierszy i kwiatów. Wiedzieli o tym doskonale wychowankowie „Kopernika”, którzy przygotowali uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

Zanim jednak licealiści zaprezentowali swoje talenty, Sekretarz Powiatu Wieruszowskiego- Pan Stefan Pietras, jako przedstawiciel władz , postanowił wyróżnić i nagrodzić za pracę Panią Magdalenę Stachulec- nauczyciela języka niemieckiego. Po gratulacjach od władz Powiatu i Dyrekcji, przyszedł czas na kolejne wyróżnienia, tym razem od samego Dyrektora Szkoły- Włodzimierza Matyji. Tradycyjne Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali w tym roku zarówno nauczyciele LO w Wieruszowie, jak i pracownicy administracji.

Święto Edukacji Narodowej to okazja nie tylko do wyróżnień, ale przede wszystkim do cennych podziękowań. Po życzeniach pomyślności i sukcesów od Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów, do życzeń dołączył się również Przewodniczący Rady Rodziców- Pan Waldemar Froniewski.

Ostatnia część tego corocznego spotkania była chyba tą najbardziej wyczekiwaną. Zarówno przez nauczycieli, jak i przez samych uczniów. O piękną oprawę muzyczno-słowną całej uroczystości zadbali tym razem uczniowie klas drugich wraz ze swoimi wychowawcami. Przy współpracy z Samorządem Szkolnym podziękowali w ten sposób wychowawcom, pracownikom i zaproszonym nauczycielom emerytowanym za wieloletnią pracę i zaangażowanie w życie szkoły. Wręczone przy akompaniamencie muzyki kwiaty były pięknym gestem tradycyjnie kończącym tegoroczne świętowanie.

A.K.

Fot.Weronika Semba

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.