Ojciec Augustyn Kordecki został patronem ronda

Dzisiaj 10 października 2017 nastąpiło oficjalne choć symboliczne odsłonięcie tablic na rondzie umiejscowionym w węźle dojazdowym do drogi ekspresowej S-8 z drogą wojewódzką w kierunku do Wielunia oraz ul. Warszawską w Wieruszowie.

W uroczystości udział wzięli; przeor klasztoru oo. paulinów Piotr Polek, burmistrz Rafał Przybył, uczennice z kl. III Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Wieruszowie, pracownicy Urzędu Miejskiego  oraz przedstawiciele lokalnych mediów

Podczas skromnej, ale doniosłej uroczystości głos zabrali; burmistrz, przeor klasztoru oo. paulinów Piotr Polek oraz jedna z uczennic będąca inicjatorką nadania temu rondu patrona im. Ojca Augustyna Kordeckiego obrońcy Jasnej Góry.

Na zakończenie przeor pobłogosławił i wspólnie z uczestnikami odmówił modlitwę w intencji m.in. tych którzy wjeżdżając poprzez to rondo odwiedzają nasze miasto.

E.T.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Ojciec Augustyn Kordecki został patronem ronda

1. Anonim pisze:

Panie Boże miej w opiece .

2. Naczelny pisze:

Rozmawialiśmy z przeorem klasztoru o. paulinów w Wieruszowie. O. Piotr powiedział nam, że rondo przy ul. Bolesławieckiej będzie nazwane im. Ks. mjr Szczepana Walkowskiego. Nam również ta lokalizacja się podoba. Czy rondo przy Bursztynowej i Prusa otrzyma nazwę Żmijewskiego – nie wiemy. Wszystko zależy od IPN. Jeśli ten pan jest „czysty” to pewnie tak, chociaż uważamy, że nie ma i nie powinno być w zwyczaju nadawanie nazw placom, parkom, ulicom, rondom osobom żyjącym. Doszły do nas sygnały, że pewna osoba rozpowiada okropne plotki o ks. Walkowskim, o tym jak zginął. Mamy świadka do kogo to mówił. Pani Elsa Sztaba – Rutz przed chwilą napisała mi, że pamięta ten wypadek i wiele innych osób też. Ks. Walkowski szedł do kościoła odprawić Mszę Świętą. Przechodził przez ulicę, upadła mu teczka, schylił się po nią i wtedy potrąciła go ciężarówka. „W ten dzień miał mszę w Berazategui, o 9.00. godz. leciał do Quilmes, druga dzielnica na drugą mszę a kolejną mszę miał w kaplicy Lotników w dzielnicy Sarandi, wszędzie jechał autobusem” – pisze Elsa Rutz. Być może kierowca nie zauważył. To była wielka tragedia dla Polonii Argentyńskiej. Tego człowieka, co rozsiewa te paskudne plotki, a jest to były samorządowiec skierujemy do organów ścigania za obrazę uczuć religijnych. Art. 196. Obraza uczuć religijnych – „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”