Projekt „Cybernauci” w Pieczyskach

Zadbanie o bezpieczeństwo w Internecie jest wspólnym zadaniem wszystkich jego użytkowników i właśnie dlatego Szkoła Podstawowa w Pieczyskach włączyła się w realizację projektu „Cybernauci”. Projekt, realizowany przez Fundację Nowoczesna Polska na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ma na celu wzmocnienie kompetencji bezpiecznego korzystania z Internetu i TIK. W ramach projektu dwukrotnie odwiedziła szkołę Emisariuszka Bezpiecznego Internetu- pani Małgorzata Jegier i poprowadziła interesujące zajęcia ze wszystkimi uczniami, nauczycielami i zaproszonymi na spotkanie rodzicami.

Dzieci wzięły udział w kilkugodzinnych warsztatach, w trakcie których wzmocniły swoje kompetencje w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu, pozyskały wiedzę na temat ochrony własnego wizerunku oraz sposobów reagowania w sytuacjach problematycznych.

Nauczyciele wzmocnili swoje kompetencje w tym zakresie, uzyskali też inspiracje do pracy z użyciem nowych technologii, zapoznali się z e-zagrożeniami oraz procedurami reagowania wobec sprawcy cyberprzemocy. Rodzice dowiedzieli się, w jaki sposób mogą wykorzystać Internet jako narzędzie rozwoju swojego dziecka, jakie korzyści wynikają z jego używania oraz co robić, aby nie spotkać się z niebezpieczeństwami.

Dzięki projektowi „Cybernauci” jesteśmy bardziej świadomi i zadbamy o nasze bezpieczeństwo w sieci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pieczyska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.