Spotkanie z Markiem Krajewskim

Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie zaprasza na spotkanie z Markiem Krajewskim – popularnym autorem powieści kryminalnych, osadzonych zazwyczaj w realiach przedwojennego Wrocławia.

 

Spotkanie odbędzie się 16 listopada o godz. 17:30 w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie przy ul. Kościuszki 7.

Pochodzący z Wrocławia Marek Krajewski zadebiutował powieścią pt. „Śmierć w Breslau”. Jest to jednocześnie pozycja otwierająca cykl o Eberhardzie Mocku, pracowniku policji kryminalnej, rozwiązującym zagadki z mrocznego półświatka Wrocławia.

Styl pisarza wykształcił modę na tzw. „kryminał retro”, czyli osadzany w pierwszej połowie XX wieku. Szczegóły wplatane przez autora dotyczące przeszłości są niezwykle spójne i dokładne, co pozwala czytelnikom bardzo łatwo przenieść się w barwny świat lektury. W swojej twórczości Krajewski często wplata też elementy bliskie horrorom, sięga również po motywy dodające fabule aury tajemniczości, niezwykłości, takie jak tajne ugrupowania, sekty. Powieści, które do tej pory przetłumaczono m.in. na język angielski, niemiecki, rosyjski i francuski, wciągają od początku do końca.

Wstęp na spotkanie autorskie jest bezpłatny, jednak ze względu na popularność autora i duże zainteresowanie wydarzeniem wydawane będą bezpłatne wejściówki (dla osób bez wejściówek nie ma gwarancji miejsca siedzącego). Odebrać je można w Bibliotece w godzinach jej otwarcia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.