Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 29 września w Szkole Podstawowej w Łęce Opatowskiej był obchodzony Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, którego koordynatorem była nauczycielka matematyki Agnieszka Kaźmierczak. Do akcji zgłosiło się 3885 szkół z 32 krajów. Organizatorem Głównym było Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka.

Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki. Organizator główny zapewnił szkołom zarejestrowanym w wydawnictwie materiały promocyjne, certyfikaty oraz karty do przeprowadzenia egzaminu. Szkoła otrzymała licencję na przeprowadzenie tej akcji, w której wzięli udział uczniowie klas IV-VII. Zadawali egzamin, który polegał na rozwiązaniu pięciu przykładów w bardzo krótkim czasie. Uczniowie, którzy pomyślnie przeszli egzamin otrzymali certyfikaty.

Z klas IV-VII 32 osoby uzyskały certyfikat i tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Następnie spośród ekspertów, w wyniku kolejnego konkursu, zostali wyłonieni mistrzowie tabliczki mnożenia w każdej klasie. Zostali nimi: Barbara Musiałek (klasa 7), Dagmara Stanikowska (klasa 6), Hubert Stryczek (klasa 5), Przemysław Jóźwiakowski (klasa 4).

Certyfikaty i dyplomy wręczyła pani dyrektor Anna Bajor. Wszyscy uczniowie mieli możliwość ćwiczenia tabliczki mnożenia na przerwach, ponieważ na korytarzach zostały rozwieszone plakaty z działaniami. Udział w egzaminie i możliwość zdobycia certyfikatu zmotywowały dzieci do pogłębiania wiedzy matematycznej, co zapewne przyczyni się osiągania lepszych wyników w szkole.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.