Tu jest bezpiecznie – powiat wieruszowski

Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie wspólnie z Starostwem Powiatowym oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie prowadzą działania w ramach kontynuacji kampanii pn. „Tu jest bezpiecznie – powiat wieruszowski” W ramach kampanii prowadzone są prelekcje na temat bezpieczeństwa wśród uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w powiecie wieruszowskim połączone z rozdawaniem elementów odblaskowych.

12 października 2017 roku kontynuowano cykl prelekcji we wszystkich szkołach podstawowych w powiecie wieruszowskim w ramach kampanii „Tu jest bezpiecznie – powiat wieruszowski.” Tego dnia uczniów pierwszych klas szkół podstawowych w Dzietrzkowicach, Łubnicach i Wójcinie odwiedzili asp. sztab. Damian Pawlak z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie, Paulina Jany z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Wieruszowie oraz kierownik KRUS w Wieruszowie – Leszek Jasiński wraz z pracownikiem Marcinem Błażejewskim.

Podczas spotkań wiele uwag poświęcono właściwemu zachowaniu się na drodze, bezpiecznemu spędzaniu czasu wolnego w domu i miejscach publicznych oraz bezpieczeństwu podczas prac w gospodarstwie rolnym. Ważnym punktem spotkań było uświadomienie dzieciom jak ważną rolę pełni korzystanie z odblasków przez pieszych. Nie zabrakło również informacji dotyczących prawidłowego przewożenia dzieci w pojazdach. Dzieci bardzo chętnie wysłuchały przekazanych na spotkaniu informacji i równie chętnie zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa. Na zakończenie wszystkim uczestnikom spotkań rozdano odblaskowe kamizelki i opaski ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.