Wspaniały jubileusz Kępińskiego klubu „Amazonki”

Stowarzyszenie Kępiński Klub Amazonek zaprosił szerokie gremium przyjaciół i znajomych na jubileuszowe obchody Stowarzyszenia Kępiński Klub Amazonek, które odbyły się w czwartek 26 października 2017 roku w Hali Widowiskowo Sportowej KOSiR w Kępnie.

Dzień wcześniej 25.10.2017 r. w intencji Amazonek odbyła się msza święta w kościele pw. św. Marcina w Kępnie,którą celebrował ks. kanonik Jerzy Palpuchowski.

Z mini koncertem wystąpił Chór Jutrzenka pod batutą Cecylii Płaza, który wykonał dwie pieśni „Kocham życie” i Na-Buko. Spotkanie jubileuszowe prowadziła Joanna Kaczorowska, która bardzo ciepło witała zaproszonych gości. Następnie Chór zaśpiewał Hymn Amazonek, a wtórowali wszyscy znający hymn – przede wszystkim Amazonki.
W sercu was ludzie noszę, w sercu za wami proszę, z serca piosenki śpiewam, w sercu urazy nie mam. Nie ma rzeczy, nie ma rzeczy niemożliwych, wszystkich ludzi uszczęśliwi. Tylko daj mi Panie proszę skrawek nieba, nic więcej i nic więcej mi nie trzeba. Sercem do was przemawiam, serce miłością zaprawiam, do serca troski zbieram, serce me dla was zamiera. Nie ma rzeczy, nie ma rzeczy niemożliwych. (S. Żabiński)

Na jubileusz zaproszono Minister Andżelikę Możdżanowską, Senatora RP Łukasza Mikołajczyka, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, Wicewojewodę Wielkopolski Marlenę Maląg Wicemarszałka Województwa, Radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Karola Kozana, Prezesa Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” Krystynę Wechmann, Wiceprezesa Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” Łucję Werbińską, Beatę Wojciechowską PFRON oddział w Poznaniu – specj. ds. projektów, Starostę Kępińskiego Witolda Jankowskiego, Wicestarostę Powiatu Kępińskiego Grażynę Jany, Przewodniczącego Rady Powiatu Stanisława Balińskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Kępno Piotra Psikusa, Zastępcę Burmistrza MiG Kępno Artura Kosakiewicza, Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Stachowiaka, Proboszcza Parafii pw. Św. Marcina w Kępnie Ks. Kan. Jerzego Palpuchowskiego, Dr n. med. Dariusza Godlewskiego – Dyrektora Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów OPEN w Poznaniu, Dr n. med. Grzegorza Świątoniowskiego – kier. Oddziału Chemioterapii w Krotoszynie, Onkolog – radioterapeutę Małgorzatę Diabełek- Maciaś z Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu, lek. med. Jakuba Krawczyka – dyr. SP ZOZ w Kępnie, Agatę Banaś asystentkę poseł Bożeny Henczycy, lek. med. Małgorzatę Mamczak, Maksymiliana Ptaka asystenta Europosła Andrzeja Grzyba, lek. med. Grażynę Włodarczyk, lek. med. Bronisława Pazdykę, lek. med. Zdzisławę Szymańską, Zaprzyjaźnione Stowarzyszenia Amazonek z Kalisza z Prezesem Barbarą Wrzesińską, z Ostrowa Wlkp. z Prezesem Urszulą Lesiczka, z Pleszewa z Prezesem Danielą Szkopek, z Krotoszyna z prezesem Bernadetą Stefańską, z Jarocina z Prezesem Józefą Grygiel, z Ostrzeszowa z Prezesem Marią Staszczyk, rehabilitantów, fizjoterapeutów oraz psychoterapeutów pracujących z amazonkami oraz wszystkich przybyłych gości na tę uroczystość.

Historię Amazonek przedstawiła prezes Stowarzyszenia Kępińskich Amazonek Danuta Szpakowska. – Z wielką radością witam wszystkich przybyłych na nasz jubileusz. Stanowimy wspólnotę, w której można znaleźć wparcie, nadzieję, radość, doznać poczucie wolności i własnej wartości oraz przekonać się, że w grupie raźniej i łatwiej zmagać się i radzić sobie z chorobą. W grupie rodzi się przyjaźń, wzajemne zrozumienie i chęć pomagania sobie nawzajem a to jest podstawą naszego działania. Dowodem na to był krótki film, w którym Amazonki opowiadały o sobie odpowiadając na pytania m.in: co czuły kiedy dowiedziały się o chorobie, jakie mają marzenia, co daje im klub amazonek, ile miałaś lat kiedy zachorowałaś, kto cię wspiera, klub to…Za udział w filmiku i spontaniczne wypowiedzi dziękowała amazonkom przez D. Szpakowska.

W ciągu 15 lat naszej działalności podejmowaliśmy zadania mające na celu poprawę sprawności fizycznej i psychicznej. Spotkania z psychologiem, gimnastyka warsztaty relaksacyjno – rehabilitacyjne, wyjazdy wypoczynkowe nad morze pozwoliły nam lepsze samopoczucie i docenienie własnej wartości. Powrót do normalnego życia umożliwiają nam organizowane wycieczki krajoznawcze krajowe i poza granicami Polski, które wymagają odpowiedniej kondycji, zajęcia pozwalają wyrwać się z kręgu rodziny i przyjaciół, by podziwiać uroki pięknego świata przyrody, zabytki historii i dają niezapomniane wrażenia. Zajęcia nordic walking, wyjazdy na basen, wyjazdy do teatru czy na koncerty poprawiają samopoczucie i powrót do normalnego życia. Do tradycji stowarzyszenia należy udział w ogólnopolskiej pielgrzymce do Częstochowy. Każdy wyjazd na Jasną Górę wzmacnia nas duchowo i pozwala na wspólne uczestniczenie w modlitwie. Jest to również okazja by spotkać się z koleżankami z innych stowarzyszeń Amazonek. Każdego roku organizujemy w klubie spotkania integracyjne i okolicznościowe. Naszym zadaniem są również działania związane z profilaktyką i ochrona zdrowia. Amazonki podjęły wiele zadań w projektach realizowanych w ramach środków PFRON, Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego z Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej, z Gminy Kępno i Starostwa Powiatowego.

Założycielka i prezes stowarzyszenia Amazonek Danuta Szpakowska z wielkim wzruszeniem opowiadała historię Kępińskich Amazonek i podkreślała wykonane zadania, działania i jeszcze wiele o innych najważniejszych wydarzeniach minionego piętnastolecia i o tym jakie działania podejmował i realizował Kępiński Klub Amazonek. Dziękowała lekarzom, rehabilitantom, całemu personelowi medycznemu i wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do poprawy ochrony zdrowia, kondycji fizycznej i psychicznej. Dziękowała Starostwu Powiatowemu za wsparcie i pomoc oraz Burmistrzowi dodając, że spotkanie było współfinansowane z środków UMIG Kępno. Dziękowała też wszystkim, którzy na działalność statutową stowarzyszenia przekazali 1 % podatku dochodowego. Pozyskane środki w znacznej mierze przyczyniły się do podniesienia profilaktyki na rzecz działań zapobieganiu i walce z chorobami nowotworowymi Kolejne podziękowania skierowała do rodzin, do bliskich, bo na ich pomoc zawsze mogą liczyć. Amazonki w sercach noszą słowa słowa Matki Teresy z Kalkuty: Życie jest chwilą chwyć ją; Życie jest walką – podejmij ją.
Spotkaniu jubileuszowemu towarzyszyła wystawa obrazów z kalendarza, albowiem stowarzyszenie wydało okazjonalny kalendarz pokazujący amazonki jak podkreśliła pani prezes takimi jakimi jesteśmy.

Kępiński Klub Amazonek doceniono i wyróżniono w 2008 statuetką Przyjaciel Kępna, głosami czytelników Pulsu Tygodnia stowarzyszenie znalazło się w złotej trójce nominowanych do nagrody Pro Publico BONO, w 2011 przyznano prezes tytuł Człowieka Roku Powiatu Kępińskiego, w roku 2015 z okazji 25 lecia Samorządu Terytorialnego kępiński Klub Amazonki otrzymał odznaczenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej Pro Publico Bono za działalność na rzecz polityki społecznej.

Nadszedł czas wręczenie na wręczenie honorowych wyróżnień i tak:
Rubinowy Łuk Amazonki otrzymała Gabriela Patalas za wieloletnią działalność organizacyjną na rzecz klubu. (wręczenia dokonała wiceprezes Federacji Stowarzyszeń AMAZONKI Łucja Werblińska).
Jubileuszowe uroczystości były również doskonałą okazją, aby podziękować osobom, które wspierają i współpracują z kępińskimi Amazonkami.
Bursztynowy Łuk Amazonek dla „Przyjaciół Amazonek” osobom szczególnie zasłużonym wręczyła prezes Stowarzyszenia Danuta Szpakowska.
Odznaczenie Bursztynowy Łuk Amazonek dla :Przyjaciół Amazonek” otrzymują; Mariola Lempert, dr Grażyna Włodarczyk, dr fizjoterapii Justyna Hanuszkiewicz, dr nauk medycznych Dariusz Godlewski, Marian Kamiński oraz Tadeusz Szpakowski.

Mariola Lempert – Jest współwłaścicielem firmy branży meblarskiej, od wielu lat bezinteresownie wspiera działalność Kępińskiego Klubu Amazonki. Jej wsparcie pozwala na realizację wielu przedsięwzięć podejmowanych przez Stowarzyszenie.
dr Grażyna Włodarczyk – Pani Doktor prowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej. Osoba ciepła o otwartym sercu dla każdego pacjenta. Potrafi słuchać a jej ogromna wiedza daje wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Na jej pomoc można liczyć o każdej porze dnia i nocy.
dr fizjoterapii Justyna Hanuszkiewicz – Właściciel specjalistycznego Gabinetu Fizjoterapii Fizjomedycyny od wielu lat wraz z podległym jej zespołem kompleksowo prowadzi zajęcia rehabilitacyjne Amazonek. Jej zaangażowanie, życzliwość i fachowość sprzyja w tworzeniu atmosfery powrotu do zdrowia.
dr n. med. Dariusz Godlewski – dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii OPEN w Poznaniu od wielu lat współpracuje z Kępińskim Klubem Amazonki, realizując programy profilaktyczne. Cierpliwie i z dużą dobrocią wysłuchuje nasze problemy, wspiera radą, dobrym słowem, służy pomocą.
Marian Kamiński – Właściciel Hotelu i Restauracji Kamiński a Zdrowie. Jest człowiekiem na którego pomoc mogą liczyć zawsze kępińskie „Amazonki”. Od wielu lat dzięki jego zaangażowaniu i życzliwości amazonki korzystając z jego lokalu mogą organizować tradycyjne spotkania świąteczne i okolicznościowe, które zawsze przy doskonale utworzonej atmosferze wzmacniają naszą przyjaźń.
Tadeusz Szpakowski – osoba związana z Kępińskim Klubem Amazonki od samego początku. Człowiek, który bezinteresownie pomaga w realizacji wszystkich spraw związanych z działalnością Stowarzyszenia. Jego zaangażowanie i wsparcie kępińskie Amazonki odczuwają szczególnie podczas realizacji wielu imprez między innymi; Festyny, jubileusze, nordic Walking czy Szlachetna Paczka.
Kolejne podziękowania wręczyła prezes D. Szpakowska (czerwone etui z tabliczkami) działaczkom Zarządu: Gabrieli Patalas – wice przewodnicząca, Genowefie Przybył –skarbnik, Halinie Pazek – sekretarz, Halinie Górka – członek zarządu, Ewie Czekała – członek zarządu.

Prowadząca spotkanie J. Kaczorowska przekazała kilka informacji promując kalendarz wydany przez Stowarzyszenie Kępińskich Amazonek, którego motto brzmi: „Bądźmy razem… i cieszmy się życiem”
Kalendarz, zawiera fotografie pokazujące, że Amazonki są razem, co sprawia, że łatwiej im przejść przez niepokój i zagrożenia choroby. Każdy miesiąc firmują cytaty, które pochodzą z książki „A jednak jestem…” autorstwa Grażyny Gatner i Beaty Wylęgi – Grygierzec, są ciepłymi, pełnymi nadziei i radości stwierdzeniami, które trafnie oddają charakter kalendarza. Zdjęcia w nim zawarte zostały wykonane przez FotoMM.. Kalendarz jest upominkiem dla każdego uczestniczącego w jubileuszu.
Wystawione także kroniki oraz księgę pamiątkową, gdzie każdy mógł dokonać stosownego wpisu i złożenia życzeń na łamach kroniki.
Następnie zaproszeni goście składali życzenia Amazonkom i przekazywali upominki z okazji jubileuszu.
15 lat temu nasza koleżanka założono Kępińskie Stowarzyszenie Amazonek. Pani Danuta Szpakowska postanowiła pomóc sobie i innym oraz udowodnić wszystkim dookoła, że rak to nie wyrok, że po nowotworze można żyć normalnie, cieszyć się życiem i dostrzegać jego jasne strony, nikt tak dobrze nie zrozumie tych problemów, jak osoba, która przeżyła to samo. Dlatego Danusia założyła Klub Amazonek, w którym mogą się spotkać, gdzie mogą się spotkać porozmawiać o radościach i smutkach i podzielić swoimi problemami i porozmawiać. Każdego dnia poświęcasz czas dla nas pisząc projekty, organizujecie spotkania z różnymi specjalistami. Danusiu nie każdy może tyle zrobić, dlatego korzystamy i możemy czerpać z twojego poświęcenia, twojego czasu, twojej bezinteresowności, twojej miłości do drugiego człowieka. Za to dzisiaj chcemy ci z serca podziękować. Trudno wyrazić naszą wdzięczność słowami, obiecujemy ci, że wraz z tobą będziemy budowali naszą wspólnotę i będziemy wspierali we wszystkich działaniach. Dobry człowiek jest jak małe światełko prowadzi poprzez mrok naszego świata, na swojej drodze zapala gwiazdy, ty zapaliłaś dla nas słońce powiedziała wiceprezes kępińskich Amazonek.

Życzenia jubilatom złożyła Wicewojewoda Wielkopolski Marzena MalągCzuję się wzruszona i zaproszona na dzisiejsze spotkanie. Każdy jubileusz to moment zatrzymania i podsumowania. Chciałabym podziękować za te 15 lat, bo tak naprawdę połączyło panie cierpienie. Nie spotykacie się by ot tak porozmawiać sobie, ale połączyła panie miłość do drugiego człowieka. Każdego dnia kiedy się spotykacie wspieracie pokazujecie jak tą drogę można przejść z godnością, z uśmiechem na twarzy, pomimo, że serce krwawi. Na te kolejne dobre lata chciałam życzyć paniom, by spełniły się marzenia, aby wiara, nadzieja i miłość były z wami, a wiara w drugiego człowieka dawała radość i ten uśmiech, który jet na paniach twarz i oby towarzyszył waszym bliskim, bo im jest także trudno nie mniej niż paniom. Życie to walka, walka, której nie można przegrać, ale trzeba z niej wyjść zwycięsko. Wszystkiego najlepszego.

W imieniu Chóru Jutrzenka Cecylia Płaza odczytała list gratulacyjny i wraz z prezesem życzyli zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności, sił do pokonywania trudności dając przykład niezłomności charakteru po przebytej choroby. Dajecie radość i uśmiech innym kobietom, które zmagają się z chorobą i potrzebują wsparcia. Jesteście perełkami, które rodzą się z cierpienia i doświadczenia śmierci. Chór Jutrzenka jest waszym przyjacielem, razem możemy spełniać wasze marzenia, bo przecież nie ma rzeczy niemożliwych mówili m. in. jednym głosem przedstawiciele Chóru Jutrzenka.

Przedstawicielka Firmy Pol-fam gratulowała jubileuszu dodając jesteśmy w Wami.

Senator Łukasz Mikołajczyk chcę podziękować za tak wspaniały jubileusz i za to, że możemy być wśród tak wspaniałych kobiet, które bezinteresownie robią tak wiele dobrego dla kobiet, dla drugiego człowieka. Być w towarzystwie p. Danusi, która potrafi zapalać słońce, my tego nie potrafimy, chętnie tego będziemy się od pani uczyli. Ks Salezjanin powiedział „Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem potrafimy latać tylko wtedy gdy obejmiemy drugiego człowieka”. Panie drugiego człowieka obejmują każdego dnia i za to niskie ukłony i podziękowania. Życzę zdrowia, radości, codziennej ludzkiej życzliwości do 101 lat.
W imieniu PFRON odczytano list gratulacyjny z życzeniami. Jest nam bardzo miło, że PFRON na przestrzeni tych lat wspiera państwa inicjatywy. Niezwykle ważne dla stowarzyszenia jest stworzenie warunków, aby osoby z niepełnosprawnościami mogły prowadzić aktywne i satysfakcjonujące życie. Nieodłącznym waszym działaniem jest przywracanie wiary w to, że jesteście ważne i przydatne i chcecie być szczęśliwe – mówiła Beata Wojciechowska.

Życzenia składali Starosta Kępińskiego Witold Jankowski i Wicestarosta Powiatu Kępińskiego Grażyna Jany – Dla osób, które nie zetknęły się z tym problemem zwycięstwo nad stereotypami jest mało uchwytne, dlatego warto też wspomnieć o namacalnych efektach zaangażowania kępińskich Amazonek. Stowarzyszenie zapewnia możliwość rehabilitacji fizycznej i wsparcie psychologiczne, tak ważne w procesie leczenia, dla wielu kobiet z całego regionu. Jest to działanie nieocenione dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców, bo daje świadomość, że kobiety z naszego otoczenia, które takiej pomocy mogą wymagać w przyszłości, będą mogły skorzystać z prężnie działającej sieci wsparcia. Dla mnie te panie są ogromnym przykładem zasobu dobra, które dają innym i doceniam to, bardzo paniom dziękuję dla mnie to przykład niesamowitego działania, dobrego działania Pro Publiko Bono – podkreślił starosta W. Jankowski.

Zanim tu przyszłam przeczytałam na stronie internetowej waszą historię. Każda z pań jest inna, ale macie też wiele cech wspólnych. Na początku prawie każda z was odczuwa strach, potem wielka walka i na końcu nadzieja. Wiara i nadzieja potrafi zdziałać cuda a to,że dajecie swoją postawą nadzieję innym ludziom i sobie nawzajem, za to dziękuję i za całe 15-lecie i do spotkania na 30 leciu. Jedna z pań napisała mam nadzieję żyć do 96 lat a ja myślę, że będzie ponad setka. Wszystkiego dobrego – dodała wicestarosta Grażyna Jany.

Jest mi niezmiernie miło mi reprezentować Szpital w Kępnie. Życzę paniom wszystkiego najlepszego, wytrwałości i determinacji w walce z tą bardzo poważną chorobą, wasze zaangażowanie w działalność na rzecz drugiego człowieka z naszej strony jest dla was wielkim uznaniem. Wszystkiego najlepszego – życzył dyrektor SP ZOZ Jakub Krawczyk.

Grono przyjaciół Stowarzyszenia Klubu Amazonka złożyło wiele serdecznych życzeń, uznania, wiary, i sensu nakreślonego w życiu, stworzenia i realizacji zadań. Życzenia wszelkiej pomyślności i siły do przezwyciężenia trudności.

Asystentka poseł Bożeny Henczycy – życzę zdrowia bo to jest najważniejsze, wiary i nadziei, żeby nigdy was nie opuściła, żebyście walczyły i miały wiele zapału do życia, pogody ducha i dużo, dużo zdrowia.

W imieniu minister Andżeliki Możdżanowskiej składam gratulacje,poseł jest sercem i myślami zawsze z wami. To wy walce przeciw chorobie dajecie cząstkę siebie, cząstkę swojego czasu i wsparcie paniom, które tego potrzebują. Życzę wszystkiego dobrego i do spotkania do kolejnych jubileuszy życzyła asystent Donata Nowak.

Kolejne życzenia złożyła Grażyna Grygiel – Człowiek potrafi pokonać wiele, myślę, że to wy jesteście tym przykładem i oby wszyscy was naśladowali. Takiej siły jaką wy macie człowiek zdrowy może wam tylko pozazdrościć. 15 lat mówimy, że to mało, ale dla wielu jest to bardzo dużo. Życzę wam zdrowia, bo to jest najcenniejsze. Kolor różowy jest waszym symbolem, życzę wam byście na świat patrzyły przez różowe okulary. Drugim symbolem polskich Amazonek jest łuk, bo Amazonka to kobieta walcząca i to walcząca o życie.
dr fizjoterapii Justyna Hanuszkiewicz – pozwoliłam sobie też tu wyjść, zmierzyć się z tym zadaniem i w krótkich słowach podziękować przede wszystkim za wyróżnienie. To dla mnie bardzo ważne wydarzenie zarówno w kontekście pracy zawodowej jak i życia prywatnego. Dziękuję. Bardzo się cieszę, że jestem tu ze wszystkimi paniami, miło patrzeć na takie piękne, uśmiechnięte, szczęśliwe i jednocześnie patrzące z ufnością w przód. To dodaje wam nadziei i energii. Każdy sukces ma wielu ojców, tak też jest w moim przypadku, dlatego te słowa kieruje do całego zespołu najlepszych fizjoterapeutów. Bez was nie było by tej statuetki. Pracujemy z wielkim zaangażowaniem i sercem. To serce zawsze było i zawsze będzie otwarte dla pań.

W imieniu Europosła Andrzeja Grzyba Maksymilian Ptak – Chciałbym życzyć przede wszystkim paniom dużo zdrowia, wszelkiej pomylności, satysfakcji i zadowolenia z tego co robicie każdego dnia z dużą dozą ludzkiej życzliwości. Pozwólcie,że włączę się do tych życzeń jako członek Zarządu sąsiedniego Powiatu Ostrzeszowskiego.

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski i Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Karol KozanKiedy obejrzeliśmy film, słuchałem wypowiedzi pań, które zmagały się z chorobą, słyszałem tak wiele pozytywnych emocji, to jest chyba najważniejsze, po pierwsze warto było do państwa przyjechać, po to żeby spotkać ludzi uśmiechniętych i radosnych, którzy po tych trudach, które mają za sobą widzą sens życia, ale również dają nadzieję innym. Pewnie każdy z nas w jakiś sposób zmaga się z różnymi chorobami, ale panie pokazują, że warto się wspierać i pokazywać innym, że w jedności jest olbrzymia siła. Dzięki temu, że spotykacie się rozmawiacie dajecie tą siłę innym, dajecie nadzieje ludziom w momentach zwątpienia i to jest najpiękniejsze ta jedność, która trwa od 15 lat.

Burmistrz MiG Kępno Piotr Psikus i Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Stachowiakwielki szacunek za to, że na cierpieniu psychicznym i fizycznym umiecie budować radość. Życzę, aby te wypowiedziane życzenia i marzenia spełniły się. Gmina Kępno reprezentowana przez burmistrza i wspierana przez Radę Miejską zawsze wspierała Amazonki Kępińskie. Życzę wam byśmy mogli robić to przez długie lata. Do wszystkich życzeń dołączę takie, aby jedno z działań waszych tzn. działa edukacyjne i profilaktyczne wsparte przez rozwój medycyny doprowadziły do tego aby klub Amazonki już się nie rozwijał, by nie było takiej potrzeby – mówił A. Stachowiak.

Wczoraj uczestniczyłem wraz z wieloma paniami tu obecnymi na tej sali we mszy świętej z okazji obchodów 15 lecia Klubu Amazonek. Padły tam słowa zrozumienie, wzajemny szacunek, wsparcie to są podstawy zbudowania Klubu Amazonek. Tak zapewne jest, widząc tak licznie zgromadzonych na tej sali. Ale ten wzajemny szacunek i zrozumienie, gdyby nie było zainteresowania, gdyby nie było tego koła napędowego czyli pani Danki nie było by Amazonek w Kępnie. Te 15 lat to pani zasługa, a także wiele ciężkiej pracy, poświęcenia i odwagi dla drugiej osoby i to właśnie zasługuje na szacunek i słowa uznania. Podobno są takie emocje: strach, smutek, gniew i radość. Życzę wam, aby w dalszym życiu tylko radość wam towarzyszyła. Zdajemy sobie sprawę, że przygotowanie takiego jubileuszu nie jest łatwe. Po trudach pracy należy się odpoczynek, a że Kępińskie Amazonki lubią podróżować pozwolę sobie oprócz listu gratulacyjnego wręczyć bon o wartości 1500 zł na początek kolejnej wycieczki.

Ks. kanonik Jerzy Palpuchowski, proboszcz parafii św. Marcina – Kiedy kardynał odwiedził Ojca Świętego w klinice zapytał go – jak ty ojcze święty znosisz to cierpienie. Ojciec święty się uśmiechnął i powiedział: uśmiech i modlitwa i to mnie trzyma i tego wam życzę miłe panie. Uśmiech, modlitwa. Co miesiąc wpieramy was modlitwą . Modlimy się w waszej intencji. Kwiatów wam nie dam, bo jak mówił Sokrates Kwiatom kwiatów się nie daje. Udzielił wszystkim błogosławieństwa dodając cieszcie się i radujcie.
W kuluarach już poza sceną życzenia jeszcze składały zaprzyjaźnione stowarzyszenia, dyrektorzy szkół, przyjaciele i znajomi.

Zwieńczeniem jubileuszu był koncert Edyty Geppert. Koncert Edyty Geppert jest podziękowaniem dla wszystkich, którzy przez 15 lat byli razem Kępińskimi Amazonkami i wspierali je duchowo i finansowo. W koncercie były piosenki, które dostarczają wielu przeżyć m.in.: To się nie sprzeda; Zamiast; Nic nie muszę; Nie żałuję.

Dla ilustrowanego Tygodnika Powiatowego prezes Stowarzyszenia kępińskich Amazonek Danuta Szpakowska powiedziała:
„Tak jak tu dziś powiedziano 15 lat to niedługo, dla nas 15 lat to bardzo długo. Ja osobiście 17 lat zmagam się z chorobą. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się przeżyć te 17 lat. Dobrze się czuję i chcę nadal pomagać innym. Tym jubileuszem chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Stowarzyszenie Kępińskich Amazonek może funkcjonować i działa na rzecz osób, które zmagają się z chorobą nowotworową już 15 lat. Każdy życzył nam zdrowia, bo tak naprawdę zdrowie jest najważniejsze. Właśnie chcę podziękować lekarzom, służbie zdrowia. Kępno jest miastem, w którym nie ma onkologa. Musimy udawać się do Poznania, Wrocławia, Krotoszyna czy Pleszewa. To dla nas utrudnienie i spora odległość. Chciałam na jubileuszu uszanować służbę zdrowia i zaznaczyć, że bardzo im dziękujemy. Mamy w nich oparcie. Był już taki zamysł by w Kępnie był onkolog. Dla nas, ale i innych mieszkańców ważne jest by był onkolog. Pokazujemy, że to stowarzyszenie jest nam bardzo potrzebne. Ja też jestem szczęśliwa, że mogę pracować z koleżankami na rzecz amazonek, wiem, że jestem im potrzebna. Kiedy oglądałam zdjęcia z naszego kalendarza to mogę potwierdzić, że każda z nas w kalendarzu uśmiecha się, bo właśnie taka jest – szczęśliwa, radosna i ciekawa życia. Wszystkie bardzo chętnie współpracują. Włączają się do pracy, są bardzo aktywne i chętnie pomagają. Jestem zadowolona i wierzę, że stowarzyszenie, które prowadzę ma sens i to chyba widać na każdym kroku. W stowarzyszeniu działa około 70 amazonek, które są aktywne i uczestniczą we wszystkich spotkaniach, wycieczkach, pielgrzymkach i wydarzeniach organizowanych właśnie dla nich– mówiła pani Danusia

Po koncercie zaproszono na poczęstunek, był też wspaniały tort jubileuszowy.

MaŁa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments