Wybory do Zarządu koła i Dzień Seniora w Trzcinicy

7 października 2017 r. ludzie jesieni wybierali Zarząd Koła PZERiI w Trzcinicy a od godz 16.00 świętowali jak co roku Dzień Seniora. W ścisłym gronie i w obecności przedstawicieli Zarządu Rejonowego PZERiI Marii Jasnowskiej i Aliny Szymańskiej dokonali wyboru nowego Zarządu Koła Emerytów w Trzcinicy.

Zanim jednak przystąpili do wyborów przewodnicząca koła Agnieszka Dubiel odczytała sprawozdanie z działalności koła, odczytano również sprawozdanie Komisji Rewizyjnej i udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi koła. Wyniki wyborów przedstawiła członkom koła Maria Jasnowska.

Przewodniczącą koła PZERiI w Trzcinicy na kolejną kadencję wybrano Agnieszkę Dubiel, która tę funkcję pełni od wielu lat. Wiceprzewodniczącym koła wybrano Stanisława Maryniaka. Sekretarzem koła została wybrana Eugenia Jokiel. Skarbnikiem koła została wybrana Dorota Krowiarz. Członkiniami koła zostały wybrane Jadwiga Sobik i Jadwiga Szymała. Nowemu zarządowi gratulowała M. Jasnowska. Wybrano również delegatów na Zjazd Powiatowy. Gratulacje, podziękowania i przygotowanie do świętowania Dnia Seniora. Do członków koła dołączyli zaproszeni goście.

W uroczystym Dniu Seniora udział wzięli: poseł na Sejm RP Bożena Henczyca, wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Mikołajczyk, dyrektor Gminnej Biblioteki w Trzcinicy Renata Gość, z Zarządu Oddziału Rejonowego w Kępnie Maria Jasnowska i Alina Szymańska, delegacja Koła Emerytów z Łęki Opatowskiej Zofia Kucharska i Łucja Błażejewska oraz z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie sierż. Filip Ślęk, mł. asp. Marcin Żłobiński i asp. Przemysław Jendrysiak oraz media.

Minutą ciszy uczczono pamięć, oddano hołd i cześć członkom koła, którzy odeszli od nas na zawsze drogą ku światłu do Pana.

Wiceprzewodniczący Stanisław Maryniak powitał bardzo ciepło i serdecznie zaproszonych gości i tych wszystkich, którzy zechcieli świętować i bawić się wspólnie z seniorami koła w Trzcinicy.
Witam bardzo serdecznie seniorów. Seniorzy, ludzie jesieni, złotego wieku tak pięknie mówi się o ludziach, którzy przebywają na zasłużonej emeryturze. Jak mówi stare powiedzenie starość nie radość i może to prawda, bo nie ma się z czego radować, gdy zdrowie szwankuje, ale ludzie jesieni cieszą się życiem i jak tylko mogą działają aktywnie. Życzmy sobie nawzajem byśmy w zdrowiu żyli jak najdłużej. Zatem radości, pogody ducha, życzliwości ludzi wokół, optymizmu na całe życie, życzę by nam wszystkim spełniały się najskrytsze marzenia. Wszystkiego najlepszego z okazji naszego udanego spotkania i udanej zabawy.

Cieszę się, że widzę was uśmiechniętych, panie i panowie przepięknie wyglądają. Chciałam podziękować zarządowi, bo pracę macie ciężką, dziękuję wszystkim, którzy angażują się w jakakolwiek działalność, pomoc na rzecz ludzi starszego wieku, stajemy się bogatsi w doświadczenia, bo ważne jest, by dać od siebie drugiemu człowiekowi, trochę swojego czasu, doświadczenia i umiejętności, by zobaczyć uśmiech, radość i zadowolenie na twarzy bliźniego. Nowemu zarządowi gratuluję wyboru. Wasze działania pokazują, że seniorzy rosną w siłę, tworzą grupy bardzo aktywne na terenach swojej małej .ojczyzny. Współpracuję z wieloma kołami naszego powiatu i nie tylko. Wiem, że potencjał w was jest. Dziękuję, że włączacie się aktywnie do wszystkich akcji które organizuję. Październik jest miesiącem seniorów, z tej okazji chciałam życzyć wszystkim zdrowia, wiele szczęścia i radości, miłości zrozumienia pośród osób bliskich, sąsiadów i znajomych. Wszelkiej pomyślności i nieustającego uśmiechu życzyła seniorom poseł Bożena Henczyca.

My jako delegacja z Łęki Opatowskiej serdecznie dziękujemy za zaproszenie, jesteśmy tu nie pierwszy raz. Najpierw proszę przyjąć od nas gratulacje, życzę nowemu zarządowi miłej współpracy, wytrwałości, zrozumienia i życzliwości od innych. Odczytała list z życzeniami dla seniorów z Trzcinicy od seniorów z Łęki Opatowskiej. Dzień Seniora jest doskonałą okazją, aby złożyć Państwu jak najlepsze życzenia zdrowia, poszanowania, zrozumienia oraz radości z każdego dnia. Ten dzień jest również okazją do zwrócenia uwagi społeczeństwu na ludzi starszych, na ich troski i problemy. Niech Państwa dni i lata będą naznaczone troską i miłością najbliższych oraz szacunkiem wszystkich, którzy Was otaczają. Zasłużyliście na to swoim życiem, pracą i oddaniem rodzinie. Życie niesie wiele kłopotów i trosk, ale także radość. Każdy etap naszego życia jest inny, po marzeniach młodości przychodzi okres dojrzały, a potem czas bez pośpiechu smakowania świata, które jest możliwe dzięki zdobytej życiowej mądrości. Życzę dużo zdrowia i wszystkiego co najlepsze, najpiękniejsze, a w szczególności długich lat życia w pełnej sprawności ciała i ducha przekazujemy życzenia i słodki upominek w imieniu zarządu koła emerytów w Łęce Opatowskiej Zofia Kucharska i Łucja Błażejewska.

Kolejne życzenia do seniorów skierowali dyrektor Biblioteki w Trzcinicy Renata Gość i Zdzisław Mikołajczyk. Gratulujemy całemu zarządowi. Działalność w kole to praca społeczna, myślę że nie tylko praca społeczna, ale praca zawodowa, rodzinna. Tak naprawdę praca społeczna nie jest łatwa, ale praca na co dzień to siła i determinacja, żeby się nie zniechęcić, ale dalej trwać, spotykać się w gronie znajomych. Z okazji Dnia Seniora chcemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia, aby każdy nowy dzień rozbłyskał nowym światłem, codzienną radością, być może cichą we własnym gronie rodzinnym czy przyjaciół. Drodzy Państwo pragnę również złożyć wam najserdeczniejsze podziękowania za to wszystko co robicie dla tej gminy i dla nas i dla siebie. Słowami poety pragnę powiedzieć: Że każda chwila codzienna dla drugiego człowieka to święto, gdyż nie jest chwilą codzienną, powszechną to, że człowiek otwiera serce, dłonie jakby były złączone jednym słowem dziękuję. Do tych życzeń dołączył się Przewodniczący Rady Gminy życzył seniorom wszystkiego najlepszego dodając Szczęść Wam Panie Boże.

Z życzeniami do seniorów pospieszył wójt Gminy Trzcinica Grzegorz HadzikDzisiaj to ważne święto dla związku Dzień Seniora. Chciałbym bardzo serdecznie pogratulować tego zapału i tego co się dzisiaj dzieje na tej sali, a także tego co się dzieje często dzięki seniorom dla seniorów, którzy działają aktywnie, spotykają się,bardzo dobrze funkcjonują co świadczy, że nasza gmina się rozwija, są w niej ludzie, którzy chcą działać aktywnie w swoim środowisku. Życzę zdrowia, wszelkiej pomyślności i radości dnia każdego. Spóźniłem się albowiem dosłownie przed chwilą udało nam się usunąć awarię w hydroforni. Wreszcie możemy dostarczać wodę nie z agregatu prądotwórczego, ale z sieci. Życzę kolejnych pomysłów wykorzystanych na rzecz seniorów i dla naszej małej ojczyzny. Przekazał seniorom kwiaty, które ozdobiły stoły uzupełniając ciekawą dekorację.

Maria Jasnowska życzyła seniorom zdrowia, radości, uśmiechu, opieki Matki Bożej, wszystkiego dobrego i przekazała na ręce przewodniczącej trochę słodkości.

Na spotkanie zaproszono przedstawicieli policji, którzy podając przykłady starali się uczulić seniorów na to, by nie wpuszczali nieznajomych do domu, uważali na siebie na koleżanki, sąsiadów. Jeżeli widzimy, że coś dziwnego się dzieje, ktoś chodzi i obserwuje to prosimy powiadomić policję, a wszystko po to byście mogli czuć się bezpiecznie. Policjanci uczulali, by nie podpisywać umów na szybko, których nie dane było nam przejrzeć, sprawdzić i doczytać. Nie kupować pochopnie rzeczy u domokrążców. Przestrzegali przed podpisywaniem czegokolwiek w domu, szczególnie, gdy jesteśmy sami. Zachęcali do noszenia kamizelek odblaskowych szczególnie w słotną jesień. Wyjaśniali i omówili jak działa krajowa mapa zagrożeń, apelowali o bezpieczne poruszanie się po drogach. Podziękowali też seniorom za współpracę.

Stoły suto zastawione pysznymi potrawami. Seniorzy wspaniale się bawili przy muzyce serwowanej przez p. Stanisława. Wiemy doskonale, że dla seniorów taniec to rzecz zbawienna, lekka łatwa i przyjemna gimnastyka, albowiem „człowiek nie jest sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób twórcą samego siebie”.

MaŁa
Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.