Akcja „Misie ratownisie”

Przez miesiąc w Zespole Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej trwała akcja pod hasłem: „Misie ratownisie” polegająca na dobrowolnym oddawaniu pluszaków .

 

„Misie Ratownisie” przekazywane są przez strażaków dzieciom poszkodowanym w wypadkach, oraz innych zdarzeniach losowych. Pluszaki spełniają rolę „przytulacza” i „pocieszacza” który ma odwrócić uwagę od bólu, cierpienia, widoku najbliższych rannych i poszkodowanych w wyniku zdarzeń losowych. Tak naprawdę misie w tym momencie pełnią rolę apteczki pierwszej pomocy psychologicznej, która jest bardzo ważna w tych trudnych dla dzieci chwilach. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie oddawali swoje przytulanki dla innych dzieci. Wykazali się wielkim sercem za co bardzo im dziękujemy.

Wszystkie misie przekazane przez naszych uczniów staną się „ratownikami” i będą wręczane dzieciom poszkodowanym w różnych zdarzeniach przez strażaków naszych okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zasilą Państwową Straż Pożarną w Kępnie.

Elżbieta Kuropka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowa Wieś Książęca. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.