Kronika strażacka

Od dnia 6.11.2017 r. do dnia 12.11.2017 r. Państwowa Straż Pożarna w Wieruszowie odnotowała 7 zdarzeń.

 

1. W dniu 9.11.2017 r. o godz.13.38 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie otrzymało informację o zadymieniu budynku gospodarczego, w którym prawdopodobnie znajduje się kotłownia. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG PSP W-ów oraz jeden zastęp OSP Bolesławiec.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymienie budynku gospodarczego, w którym zapaliła się słoma znajdująca się obok pieca CO. Osób poszkodowanych nie było. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się słomę. Dalsze czynności straży polegały na wyniesieniu słomy na zewnątrz budynku oraz przewietrzeniu pomieszczeń.

2. W dniu 11.11.2017 r. o godz.11.18 SKKP PSP w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Chorobel gm. Czastary. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp JRG PSP, dwa zastępy OSP Czastary oraz zastęp OSP Parcice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar budynku gospodarczego oraz przylegającą do niego stodołę drewnianą. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się szopę oraz jednego prądu wody w obronie na sąsiadującą stodołę. Działania te wystarczyły do lokalizacji i ugaszenia pożaru. Dalsze czynności straży polegały na częściowej rozbiórce więźby dachowej i przewietrzeniu stodoły.

3. W dniu 11.11.2017 r. o godz. 16.19 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie otrzymało informację o wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Mirków gm. Wieruszów. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG PSP W-ów oraz jeden zastęp OSP Wieruszów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa pojazdy osobowe po zderzeniu. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką ZRM. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozłączeniu źródła napięcia w pojazdach. W trakcie prowadzonych działań do ZRM zgłosiła się druga osoba poszkodowana biorąca udział w zdarzeniu. Osoby te zostały zabrane przez ZRM do szpitala. Dalsze czynności straży polegały na uprzątnięciu pozostałości powypadkowych.

4. Pozostałe zdarzenia do których dysponowane były Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej to między innymi pożary sadzy w kominach, neutralizacja plam ropopochodnych oraz inne miejscowe zagrożenia.

Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej
Państwowej Straży Pożarnej
w Wieruszowie
mł. bryg. Dariusz Górecki
Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat: Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.