Narodowe Święto Niepodległości i Dzień Patrona Szkoły w Zespole Szkół im.Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie-Podzamczu

10 listopada odbyły się obchody w 99. rocznicę Święta Niepodległości i Patrona Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie.

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Nawiedzenia NMP w Wieruszowie-Podzamczu, którą odprawił i homilię wygłosił ks. kan Karol Galewski – dziekan dekanatu wieruszowskiego, proboszcz parafii.

Po mszy uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik Niepodległości, gdzie zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów. Następnie kolumna udała się do szkoły podstawowej im. Józefa Piłsudskiego na część oficjalną i artystyczną.

Uroczystą akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły na salę sportową, a następnie zebrani wraz z chórem odśpiewali Hymn Państwowy.
Dyrektor Marian Kazuś powitał wszystkich przybyłych gości oraz w wręczył nagrody dla dzieci, które brały udział w konkursach z okazji Święta Niepodległości.
Kolejnym  punktem uroczystości było złożenie wiązanek i zniczy pod tablicą z popiersiem Marszałka J. Piłsudskiego przez uczniów i rodziców oraz przedstawicieli zaproszonych gości.
W dalszej części uroczystości miała miejsce część artystyczna słowno-muzyczna w wykonaniu uczniów.
Na zakończenie przybyli goście zabrali głos: w imieniu posła RP Piotra Polaka – pani dyrektor biura poselskiego Dorota Węckowska; wicestarosta powiatu wieruszowskiego Mirosław Urbaś oraz przewodniczący Rady Miasta Adam Śpigiel.

Z satysfakcją trzeba odnotować, że każdego roku uroczystość ta jest przygotowana perfekcyjnie.

Piotr Kołodziejczyk
Ten wpis został opublikowany w kategorii Religia, Wieruszów-Podzamcze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Narodowe Święto Niepodległości i Dzień Patrona Szkoły w Zespole Szkół im.Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie-Podzamczu

  1. Anonim pisze:

    a gdzie burmistrz, jego zastępczyni, gdzie władza tego miasta i gminy??????