Spotkanie w kole Emerytów w Łęce Opatowskiej

W środę 6 listopada 2017 roku w Zajeździe „ U Bogusi” spotkali się seniorzy koła PZERiI w Łęce Opatowskiej. Otwarcia uroczystego spotkania i powitania gości oraz seniorów koła dokonała przewodnicząca koła Zofia Kucharska. Przewodniczącym zebrania wybrano Jerzego Flaczyka, a sekretarzem Wandę Łuczka. Dalszą część zebrania prowadził Jerzy Flaczyk. Celem spotkania było podsumowanie minionej kadencji oraz wybór nowego zarządu koła a także wybranie kierunków działań na nową kadencję.

W spotkaniu uczestniczyli: przewodnicząca Oddziału Rejonowego PZERiI w Kępnie Maria Jasnowska oraz zastępca Grzegorz Florczak, dyrektor biura poselskiego poseł RP Bożeny Henczycy Ewelina Pieles i media. Minutą ciszy uczczono pamięć członków związku tych, którzy odeszli do wieczności. Przypomniano dwa ważne dokumenty tj. statut i regulamin wyborczy z 2017 r., który porządkuje wszystkie sprawy związane z przebiegiem zebrań różnego szczebla w tym walnego. Ustalono porządek obrad. Wszystkie głosowania odbywały się w sposób jawny.

Następnie powołano Komisję: Mandatową (Jadwiga Piszczałka, Piotr Giezek, Czesław Kokot – przewodniczący), Porozumiewawczą (Stefania Szubert, Irena Siubiak, Eugenia Nawrot – przewodnicząca), Wnioskową (Stefania Wieloch, Jan Bartosik, Elżbieta Ochocka – przewodnicząca).

Sprawozdanie z działalności koła za minioną kadencję przedstawiła Łucja Błażejewska. Koło liczy 175 członków. Zarząd koła pracował w składzie: przewodnicząca Zofia Kucharska, zastępca Czesław Kokot, sekretarz Łucja Błażejewska, skarbnik Elżbieta Flaczyk, członkowie: Jan Bartosik, Piotr Giezek, Jadwiga Piszczałka, Stefania Wieloch, Halina Pustkowska. Działalność koła obejmowała różne zdarzenia kulturalne, wypoczynek, turystykę, krajoznawstwo, sport oraz organizacje wolnego czasu, spotkania i uroczystości okolicznościowe m. in. Dzień Seniora, Dzień Babci i Dziadka, zabawa karnawałowa, Mikołajki, Andrzejki, wigilia, 5 lecie działalności koła, śniadania wielkanocne, spotkania: integracyjne, z poetą, z policjantem, wycieczki lub turnusy m. in.: Sianożęty, Gołuchów, Krynica Zdrój, Niechorze, Międzyzdroje, Wici, Krynica Morska, Warszawa, Częstochowa, Praszka, wyjazdy na targi seniorów do Poznania i poza granice naszego kraju do Chorwacji ,Włoch, Hiszpanii. Były prelekcje o zdrowym odżywianiu, masażu. W kole działa Chór Echo, który swym śpiewem uświetnia spotkania, uroczystości gminne i regionalne. Działa także amatorski teatr „Ławka” i Koło Plastyczne. Wydarzenia dokumentowe są w kronikach i na stronie internetowej. Koło ma własne lokum w Rządcówce. Sprawozdanie finansowe złożyła Elżbieta Flaczyk.

Ustalono, że zarząd koła będzie pracował w składzie siedmioosobowym. Ustępujący zarząd za pracę w minionej kadencji otrzymał podziękowania i gromkie brawa. Do zarządu zaproponowano siedmiu członków: Łucję Błażejewską, Zofię Kucharską, Elżbietę Flaczyk, Krzysztofa Soboka, Jana Bartosika, Mariana Jędreckiego, Mieczysławę Zimną. Na zjazd delegatów do Oddziału Rejonowego PZERiI w Kępnie wybrano: Zofię Kucharską, Jana Bartosika, Łucję Błażejewską, Elżbietę Flaczyk. Zofia Kucharska przedstawiła propozycje działań na kolejną kadencję – kontynuować sprawdzone formy działania poszerzone o rajdy rowerowe.

Nowy zarząd koła ukonstytuował się i będzie pracował w składzie: przewodnicząca- Zofia Kucharska, zastępca – Marian Jędrecki, sekretarz – Łucja Błażejewska, skarbnik – Mieczysława Zimna, członkowie: Jan Bartosik, Elżbieta Flaczyk, Krzysztof Sobok.

Miłym akcentem było podziękowanie osobom, które pracowały w zarządzie koła minionej kadencji: Jadwidze Piszczałce, Stefani Wieloch, Halinie Pustkowskiej, Czesławowi Kokotowi, Piotrowi Giezek. Wręczono im miłe upominki.

Gratulacje nowemu zarządowi złożył przewodniczący zebrania -gratuluję ukonstytuowania się zarządu, realizacji wytyczonych kierunków działań, miłej i konstruktywnej współpracy, poszanowania się mimo różnicy zdań, życzymy wam dużo zdrowia i życzliwych ludzi wokół, wszystkiego najlepszego na nowe 5 lat; Maria Jasnowska z Oddziału Rejonowego w Kępnie, życzyła owocnej pracy, wiem, że to trudna harówka, wszystkiego najlepszego; Dyrektor Biura Poselskiego Poseł Bożeny Henczycy Ewelina Pieles życzyła wszystkiego co najlepsze, i kolejnych lat z tak aktywną działalnością na rzecz ludzi złotego wieku.

Dziękuję za zaufanie, sprawne ukonstytuowanie się zarządu, myślę, że będziemy działać jak najlepiej, na miarę naszych sił i myślę, a także mam nadzieję, że nam pomożecie, chciałabym, by nam się dobrze współpracowało co najmniej tak jak do tej pory, żebyśmy byli dla siebie dobrzy i życzliwi, zatem wszystkiego co najlepsze i najciekawsze – mówiła przewodnicząca koła Z. Kucharska. Potem zaproszono zebranych na poczęstunek. Na zakończenie na salę wjechał tort ufundowany przez poseł Bożenę Henczycę.

„Koło w Łęce Opatowskiej powstało z inicjatywy grupy osób. Na pierwsze zebranie przyszło sporo ludzi i do koła zapisało się ponad 60 osób. Działamy już osiem lat. Działamy prężnie. Do tej pory liczebność koła zwiększyła się do 175 członków. Świadczy to o tym, że ludziom praca koła się podoba, garną się do tego, by koło się rozwijało i powiększało. Jako przewodnicząca koła poświęcam dużo czasu działalności koła. Organizujemy różne formy wypoczynku i spotkań z ludźmi. Dla niejednego seniora, może to jest jedyna forma wyjścia z domu, kontaktu z ludźmi, a także jakiegoś spotkania się w grupie. Organizujemy przeróżne rzeczy począwszy od spotkań przy stole, przy wspólnym śpiewie, aż do wyjazdów na 8-9 dniowe wypoczynki nad morze, w góry a nawet za granice. Tych form działalności jest mnóstwo. Bardzo się cieszę, że kiedyś na jednym z zebrań rozdałam kartki na których napisałam: koło plastyczne, chętni do chóru, chętni do innych form działania – podaj swoje propozycje. Zaowocowało to tym, że bardzo dużo ludzi zapisało się do kilku form działania. Tym sposobem mamy: Teatr amatorski „ Ławka” obecnie prowadzi go J. Piszczałka, Chór „ Echo” prowadzi Jadwiga Kłodnicka, koło plastyczne są to osoby z różnych miejscowości spotykają się tylko w odpowiednich porach roku, mamy również koło sportowe prowadzi je Edward Golus, organizujemy rajdy rowerowe, które bardzo nam się udały, a było ich w tym roku pięć z różnymi piknikami, poczęstunkami, a nawet spotkania z innymi kołami np. z kołem w Trzcinicy, gdzie przygotowali dla nas piękną niespodziankę. Będziemy dalej działać prężnie na rzecz ludzi złotego wieku na miarę naszych sił. Czasem może niewdzięczna, ale uważam, że trzeba czasem przymknąć oko i działać dalej. Utrzymujemy się z własnych środków, z własnych pieniążków. Czasem mamy dofinansowanie, ale rzadko. Cieszę się, że to koło się rozrasta, może w nowej kadencji opracujemy jeszcze inne formy działania, wypoczynku, sportu itp. Dzisiaj odbyło się walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze . Przedtem był zarząd 9. osobowy, na zebraniu zadecydowaliśmy, że zarząd będzie 7. osobowy. Myślę, że będzie nam się dobrze współpracowało, będziemy sobie wzajemnie pomagać, doradzać, chcielibyśmy, by nie było żadnych nieprzyjemności, byśmy otaczali się dobrymi ludźmi i byli dla siebie życzliwi – mówiła po zebraniu dla Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego przewodnicząca koła PZERiI w Łęce Opatowskiej Zofia Kucharska.

MaŁa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.