Spotkanie z Edytą Zarębską

Wiele miłych wrażeń i radości dostarczyły młodym czytelnikom spotkania autorskie z bajkopisarką, ilustratorką książek dla dzieci Edytą Zarębską oraz z jej mężem Robertem Zarębskim – muzykiem i kompozytorem.

 

Państwo Zarębscy przyjechali na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Bralinie i przeprowadzili dwa spotkania pt. „Śpiewająca Biblioteka”. Jedno z nich odbyło się w Zespole Szkół w Nowej Wsi Kś. i wzięli w nim udział najmłodsi uczniowie tejże placówki. Natomiast drugie odbyło się w świetlicy „Tęcza” w Bralinie, a jej słuchaczami były dzieci z Przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie oraz kl. „0” ze Szkoły Podstawowej w Bralinie.

Autorka wystąpiła w baśniowym stroju motyla i oba spotkania rozpoczęła opowiadając o początkach swojej twórczości, o przygodach ze swojego dzieciństwa, o tym jak bardzo chciała zostać „pisaczką” i jak na strychu myszki zjadły jej pierwsze wierszyki schowane w ogromnym pudle przewiązanym czerwonym sznurkiem.

Pani Edyta bardzo szybko nawiązał kontakt z dziećmi, które brały aktywny udział i bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Spotkania uatrakcyjniło połączenie zabawy słowem i kredką, bowiem pani Edyta nie tylko pisze i pięknie opowiada, ale też ślicznie rysuje. Wykorzystała swój talent rysunkowy do zabawy poprzez rysowanie etapami fragmentów postaci swoich książek, a dzieci zaangażowane przez pana Roberta odgadywały  co lub kogo rysuje pani Edyta.

Maluchy musiały mocno wytężyć swoją wyobraźnię aby z kilku kresek odgadnąć cóż to takiego powstaje… Pomysłów i śmiechu było co nie miara… w końcu wyłonił się zarys ślimaka, który pięknie pokolorowany przez autorkę uśmiechał się do dzieci. Na zakończenie spotkania Pan Robert nauczył młodych słuchaczy piosenki o bibliotece, która znajdowała się nad „Mądrą rzeką”. Dzieci przy akompaniamencie klawiszowym śpiewały i klaskały do rytmu. Słowa do piosenki „Mądra rzeka” napisała Pani Edyta, a muzykę skomponował jej mąż.  Był też czas na kupienie książek i autografy od autorki.

Ewa Jędrysiak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bralin, Nowa Wieś Książęca. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments