Wieczór patriotyczny

W piątek 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, z inicjatywy Pani Dyrektor Izabeli Krzywańskiej, odbył się w Szkole Podstawowej w Siemianicach „Wieczór patriotyczny”. Organizatorami uroczystości byli nauczyciele tutejszej szkoły Jarosław Nowak i Rafał Kaczmarzyk, którzy w trakcie śpiewania piosenek akompaniowali na pianinie i akordeonie. W spotkaniu uczestniczyli harcerze ze Szkoły Podstawowej w Siemianicach, Gimnazjum w Opatowie oraz mieszkańcy gminy. Swoją obecnością zaszczycił również Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis. Podczas spotkania śpiewano wspólnie pieśni patriotyczne oraz harcerskie. Przerywnikami wspólnego śpiewania było czytanie wierszy i wspomnień mieszkańców gminy z okresu II wojny światowej. Dla wszystkich zgromadzonych była to piękna i interesująca lekcja historii, podbudowana szeregiem wzruszeń, towarzyszącym smutnym opowieściom o wojnie.

W dniu 11 listopada 2017 roku odbyły się główne uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zniczy pod tablicą upamiętniającą poległych za Ojczyznę przy Kościele Parafialnym w Siemianicach. Następnie proboszcz miejscowej parafii ks. Marek Olszewski sprawował mszę św. w intencji Ojczyzny. We wspólnej modlitwie uczestniczyli Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis, Sekretarz Gminy Małgorzata Gąszczak, Kierownik Centrum Usług Wspólnych Barbara Kulak, Przewodniczący Rady Gminy Michał Jerczyński, radni gminy, dyrektorzy szkół, poczty sztandarowe szkół i jednostek OSP, harcerze, delegacje strażackie oraz mieszkańcy Gminy Łęka Opatowska. Po uroczystej mszy św. w miejscach pamięci zostały złożone wiązanki kwiatów oraz zapalone znicze.

Święto Niepodległości uświadamia nam wszystkim, że dzień 11 Listopada powinien być dniem, w którym nie tylko wspominamy trudną drogę, jaką przeszli Polacy w drodze ku wyzwoleniu, ale i dniem radości z powodu tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.