Wieruszowskie Ognisko Patriotyzmu

W Wieluniu, z inicjatywy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK, pojawił się w 2008 roku pomysł, aby w związku ze Świętem Niepodległości zorganizować takie wydarzenie, które może przyciągnąć młodzież.

Wieczorem 11 listopada, przy pomniku bohatera narodowego – rotmistrza Witolda Pileckiego zapłonęło ognisko, przy którym zebrali się młodzi i starsi. Wspólny śpiew animowany przez uczniów dostarczył wielu wzruszeń, a najwytrwalsi śpiewali do późnych godzin wieczornych. Tak zrodził się nowy element tradycji, która, mam nadzieję, będzie trwała przez długie lata. W roku 2010 Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich podjęło się organizacji ogólnopolskiej akcji. W kilkudziesięciu miejscach Polski popłynął śpiew i zapłonęły symboliczne ogniska.(źródło- http://spsk.edu.pl/ogniska-patriotyzmu/)

Wieruszów – Ognisko Patriotyzmu – 2017

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy na 11 listopada 2017

11 listopada w godzinach wieczornych zorganizowano Wieruszowskie Ognisko Patriotyzmu już po raz trzeci. W programie tej uroczystości było również złożenie kwiatów pod pomnikiem  Powstańców Wielkopolskich na Podzamczu.

Harcerze, opiekunowie, rodzice oraz mieszkańcy Wieruszowa wraz z panią Burmistrz Renatą Świeściak  po złożeniu kwitów przemaszerowali  po bramy Wieruszowskiego Domu Kultury. Dyrektor WDK Bogusław Kurzyński przywitał zebranych i poprowadził to niezwykłe spotkanie.  Przy rozpalonym przez harcerzy ognisku i akompaniamencie gitar wspólnie odśpiewano ponad 2o pieśni na podstawie specjalnie przygotowanego na tę okazję śpiewnika.

W ten właśnie sposób, być może skromny, ale jakżeż dumny i patriotyczny uczczono kolejną rocznicę odzyskania niepodległości.

E.T.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Wieruszowskie Ognisko Patriotyzmu

1. Anonim pisze:

naprawdę patriotyzm na poziomie pokazali niektórzy radni- rozmawiając przez telefon bądź plotkując ale na zdjęciach wyszli ładnie .