Con Grazia we Wrocławiu – MANY HEARTS, ONE BEAT

9.12.2017 r. w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej odbył się magiczny koncert ‘Cztery pory roku’ chóru ‘Cantiamo Tutto’, który prowadzi Sebastian Sikora, dyrygent i opiekun artystyczny zespołów wokalnych w naszym powiecie.

Koncert podsumował 1. rok działalności ‘Cantiamo Tutto’.
Była klasyka, folklor, rozrywka i dużo wzruszeń. Koncert podzielono na 4 części:
ZIMA:
‚Czerwone jabłuszko’ | ‚Ave Maris Stella’ | ‚Drink to me only by Johnny Cash

WIOSNA:
‚Na łące’ | ‚Szewiec’ | ‚Viva tutte vellacoze’ | ‚Bella ciao’

LATO:
‚Yellow submarine’ by The Beatles | ‚Come again’ by John Downland | ‚Amazing Grace’ by John Newton | ‚Ave Maria’

JESIEŃ:
‚Imagine’ by John Lennon | ‚What a wonderful world’ by Louis Armstrong | ‚You raise me up’ by Secret Garden | ‚Siyahamba’ by Soul

Aranżacja koncertu, oświetlenie, akompaniator-klawiszowiec, dźwięki w skali makro i setki (!) ludzi – to wszystko zbudowało niepowtarzalną atmosferę, której dodatkowym tłem była ćwierćnuta historii chóru przedstawiona na kilkudziesięciu fotograficznych slajdach.

Bonusem było wspólne wykonanie afrykańskiej pieśni z chórem ‚Con Grazia’ z Czastar, który dzięki uprzejmości włodarzy z gminy Czastary, na czele z wójtem Dariuszem Rejmanem, przyjechał do Wrocławia w ramach muzycznego wsparcia po jednej batucie.

Zero podziałów, zero nienawiści i dowód na to, jak jeszcze rok temu obcy sobie ludzie stają na scenie jak ta rodzina przez duże R.
Było pięknie!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.