Ho,ho,ho- Mikołaj w Staszicu


Dzień rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy aerobikowej na sali gimnastycznej. Zebrani na sali ćwiczyli pod kierunkiem p. Sylwii Karkoszki i oczywiście Św. Mikołaja ( Sebastian Juszczak z klasy II Technikum Logistycznego).
Po solidnej rozgrzewce relaksowaliśmy się przy muzyce dzięki występowi Artura Janasa klasy III R i Aleksandry Tomczyk z klasy I Technikum Logistycznego, przy akompaniamencie gitarowym Sebastiana Owczarka z klasy III Technikum Informatycznego ( w tym miejscu podziękowania dla L.O. im. M. Kopernika za użyczenie gitary. Brawo Wy!) Przez następne dwie godziny uczennice, uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez zaproszonych do szkoły specjalistów.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować:
– p. Paulinie Udała – dietetyczce z Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie, za dwie prezentacje na temat zdrowego odżywiania, połączone z degustacją zdrowych posiłków, przygotowanych przez uczniów pod kierunkiem nauczycielek p. Wiesławy Ochoty i p. Jadwigi Kołodziej,
– p. Elżbiecie Winkowskiej-Kulok z Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie na spotkania z grupami dziewcząt i chłopców, omówienie jakże ważnego tematu profilaktyki raka piersi u kobiet. Zajęcia te miały za zadanie uwrażliwić dziewczęta na własne zdrowie i zdrowie mam i koleżanek, a w przypadku chłopców troska, aby ich siostry, matki i przyszłe żony regularnie wykonywały USG i mammografię piersi,
– p. Mariuszowi Małysowi i p.Adrianowi Wyżnikiewiczowi – ratownikom medycznym z Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie, którzy przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy a także uwrażliwili młodzież na postępowanie w przypadku złego samopoczucia bądź zasłabnięcia osoby z cukrzycą,
– p. Jolancie Mieszkalskiej z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieruszowie za bardzo ważne rozmowy na temat zaburzeń stanów emocjonalnych związanych z porami roku, jesiennych i zimowych stanach depresyjnych, radzenia sobie w sytuacjach trudnych życiowo.
– paniom z wieruszowskiej stacji Sanepid-u: Annie Smolis, Karolinie Krawczyk-Borowiec, Anecie Olejnik i Marii Dąbik – za prelekcje o tym jak ważna jest woda w życiu człowieka czyli „Należyte nawodnienie organizmu jako podstawa właściwego funkcjonowania człowieka”.
Za rozmowy o chorobach zakaźnych żółtaczce i przenoszonych drogą płciową (AIDS) oraz możliwość skorzystania z urządzenia smokelyzer, który wskazuje poziom tlenku węgla ( trującego) – wydychanego przez osoby palące papierosy lub tzw. biernych palaczy.
– druhom z wieruszowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej- Andrzejowi Piluchowi i Rafałowi Matuszkowi za pokaz sprzętu do reanimacji, który otrzymali w tym roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, oczywiście praktyczne – wraz z uczniami, przećwiczenie reanimacji.

Wraz z pielęgniarką szkolną p. Marią Kępa- uczniowie i nauczyciele mogli obliczycie swój BMI (ang. Body Mass Index). To szybka i wygodna metoda do obliczenia własnego wskaźnika masy ciała. Współczynnik ten jest wykorzystywany do określenia występowania otyłości, a także oceny ryzyka rozwoju chorób związanych z nadmierną masą ciała tj. choroba wieńcowa, cukrzyca, miażdżyca czy udary mózgu.
Jak obliczyć BMI?
BMI jest bardzo prostym do obliczenia wskaźnikiem. To iloraz masy ciała wyrażanej w kilogramach oraz podniesionego do kwadratu wzrostu. Można było również zmierzyć ciśnienie krwi.
Gościliśmy w szkole Panie z Zakładu Aktywności Zawodowej z Wieruszowa, które zaprezentowały piękne wyroby wykonane przez osoby niepełnosprawne, wyroby, które cieszyły się dużym zainteresowaniem no i oczywiście zakupami.
Dziękujemy bardzo za stoisko i polecamy Wszystkim te piękne i bardzo starannie wykonane
prace: ozdoby choinkowe, wyroby ceramiczne i stroiki świąteczne – na prawdę warto nimi ozdobić świąteczny dom.

Podziękowanie za wielkie zaangażowanie uczennic i uczniów klasy II Technikum Handlowo – Logistycznego oraz Samorządu Uczniowskiego.
W sumie przygotowali 550 kanapek, 65 przekąsek owocowych i 470 deserów owocowych! Daliście radę wyzwaniu! Super!
Relacja filmowa: Jakub i Mateusz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Ho,ho,ho- Mikołaj w Staszicu

  1. była uczennica pisze:

    super zabawa, naprawdę bardzo sympatycznie . Brawo szkoła nauczyciele i młodzież.