Nietrzeźwy kierujący sprawcą kolizji w Czastarach

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej do którego doszło na Wolności w Czastarach, której sprawcą okazał się nietrzeźwy kierujący. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach oraz o nie kierowanie pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”

Do kolizji drogowej doszło 3 grudnia 2017 r. około godziny 20 – tej na ul. Wolności w Czastarach w powiecie wieruszowskim. Według wstępnych ustaleń kierujący oplem vectra 35 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego w wyniku nieprawidłowego omijania uderzył w unieruchomioną skodę fabia. W wyniku zdarzenia uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu, natomiast kierujący oplem nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Okazało się jednak, że w wydychanym powietrzu miał aż ponad jeden promil alkoholu. 35 – latek już usłyszał zarzut w tej sprawie. Za spowodowanie kolizji drogowej pod działaniem alkoholu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa. Wyjaśniamy dokładne okoliczności tego zdarzenia.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje: Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze szczególnie w okresie zimowym oraz o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie po zmroku. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami a także o nie kierowaniu pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czastary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Nietrzeźwy kierujący sprawcą kolizji w Czastarach

  1. oficer sił zbrojnych pisze:

    apeluję o ostrożność to jest robota policmajstrów, brawo panowie apelujcie, głoście, rozpowszechniajcie.
    powodzenia na wsi