Spotkanie z górnikiem w Zespole Szkolno-przedszkolnym w Żdżarach

4 grudnia, w dzień Barbórki gościliśmy w naszej szkole i przedszkolu górnika: dziadka Amelki z grupy młodszej . Pan Tadeusz jest emerytowanym górnikiem .Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu.

Górnik przybył do nas w odświętnym stroju, dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni, co było dla  najmłodszych dużą atrakcją spotkania. Pan Tadeusz wyjaśnił dzieciom, jakie znaczenie mają kolory pióropuszy na czapce i kto je nosi.

Zgromadzeni chętnie oglądali górniczy mundur i z zaciekawieniem wysłuchały opowieści naszego gościa, mogli również przymierzyć i dotknąć elementy górniczego stroju. W trakcie wizyty górnik odpowiadał na wiele pytań. Wszystkie przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych zostali obdarowane przez gościa cukierkami. Spotkanie zakończyły podziękowania dla gościa. Dziękujemy panu Tadeuszowi za zaangażowanie i poświęcony czas.

Alicja Kaczmarzyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Żdżary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.