Szkolny Turniej Tenisa Stołowego w ZSR w Lututowie

Spotkanie rozpoczął nauczyciel wychowania fizycznego Adam Okolewski – inicjator turnieju. Zawody te już od lat znajdują się w stałym harmonogramie imprez szkolnych. Organizator powitał wszystkich w sali gimnastycznej oraz wyjaśnił, iż celem turnieju jest popularyzacja tenisa stołowego, integracja młodzieży, aktywne spędzanie czasu oraz wyłonienie drużyny reprezentującej szkołę na zawodach szczebla powiatowego.

W tegorocznym Turnieju Tenisa Stołowego wzięło udział 40. uczniów naszej szkoły.

Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowanie, które zadecydowało także o kolejności rozgrywek w poszczególnych kategoriach. Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji 4 stoły, przy których uczniowie sobie nawzajem sędziowali i wraz z nauczycielami wychowania fizycznego czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów. W każdej z grup zawodników do końca toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo w turnieju, a emocje udzielały się nawet doświadczonym graczom.

Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play – co bardzo cieszyło organizatorów.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Klaudia Michalik, a w następnej kolejności Aleksandra Gwiazda i Paulina Sularz. W kategorii chłopców zwyciężył Kacper Salamon, drugie miejsce zajął Paweł Złoty, a trzecie – Rafał Przezak. Zwycięscy turnieju zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami, które ufundował Samorząd Uczniowski. Nagrody wręczane będą uroczyście przez dyrektora szkoły Roberta Majchrowicza podczas Jasełek Szkolnych w dniu 22 grudnia.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju. Tym samym zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Mamy nadzieję na jeszcze większe zainteresowanie tego rodzaju wydarzeniami.

Adam Okolewski
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.