Teatrzyk Mikołajkowy w Przedszkolu Samorządowym w Mikorzynie

Dzień 6 grudnia, to najbardziej oczekiwana przez dzieci data w kalendarzu, bo tego dnia Święty Mikołaj odwiedza dzieci i rozdaje upragnione prezenty.
W tym roku w naszym przedszkolu, dzień ten obchodzony był inaczej niż zwykle. Rodzice naszych dzieci wystawili teatrzyk pt. „Dzień Świętego Mikołaja”.

Przebrani za Skrzaty, Śnieżynki i dzieci, przedstawili, kim był Mikołaj w dawnych czasach i jaką pełnił rolę.

Rodzice fantastycznie odgrywali swoje role a dzieci przedszkolne jak również obecni goście- rodzice wraz z dziećmi nieuczęszczającymi jeszcze do przedszkola z wielkim zainteresowaniem oglądali spektakl. Punktem kulminacyjnym było wprowadzenie przez Śnieżynki- Mikołaja, który z wielkim workiem prezentów zasiadł na tronie. Wysłuchał piosenek i wiersza skierowanych specjalnie dla niego. I nastała długo oczekiwana chwila: Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom wspaniałe prezenty…było coś do zabawy i coś słodkiego do zjedzenia.

Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Na pewno dzień ten pozostanie na długo w pamięci wszystkich przedszkolaków a zdjęcia z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

I. Langner.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mikorzyn. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.