3 grupy z Gminy Trzcinica w projekcie „SKS 2018”

Gmina Trzcinica wraz z Zespołem Szkół w Laskach i Zespołem Szkół w Trzcinicy przystąpiła do projektu „Szkolny Klub Sportowy 2018”, który dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki (ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej) oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a jego realizatorem na terenie województwa wielkopolskiego jest Szkolny Związek Sportowy z Poznania.

Program polega na uruchomieniu i organizacji pozalekcyjnych zajęć sportowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego głównie na terenie obiektów szkolnych. W Zespole Szkół w Trzcinicy uruchomiona zostanie 1 grupa męska prowadzona przez Pana Krzysztofa Stefańskiego w grach zespołowych oraz 1 grupa kobieca prowadzona przez Panią Elżbietę Godek w zajęciach ogólnorozwojowych. Natomiast w Zespole Szkół w Laskach uruchomiona zostanie 1 grupa mieszana prowadzona przez Panią Małgorzatę Drzazgę w grach zespołowych. Łącznie w tych zajęciach uczestniczyć będzie 46 uczniów.

Główne cele programu to promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo – rekreacyjnych. Zajęcia prowadzone będą 2 razy w tygodniu w wymiarze czasowym 2 x 60 minut do 15 grudnia 2018r. Wszyscy uczestnicy tych zajęć objęci są ubezpieczeniem zapewnionym przez Wielkopolski Szkolny Związek Sportowy.

Gmina Trzcinica zagwarantuje jako wkład własny zestawy koszulek.nica zagwarantuje dla nich zestaw koszulek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.