Kępińskie Kolędowanie

Na 19 stycznia zaplanowano jeden z dwóch finałowych koncertów Kępińskiego Kolędowania. W kościele p.w. matki Boskiej Częstochowskiej w Hanulinie odbył się Koncert Galowy – Kępińskie Kolędowanie. Soliści i zespoły (do 6 osób) w corocznym festiwalu zaprezentowały kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.

Przesłuchania konkursowe odbyły się 16 stycznia 2018 roku w sali widowiskowej Kępińskiego Ośrodka Kultury w Kępnie. Laureaci tego etapu wystąpili dzisiaj w jednym z dwóch finałowych koncertów.

Oprócz laureatów konkursu wokalnego „Kępińskie Kolędowanie 2018” wystąpił także Kępiński Chór Męski „Cantamus”. W ubiegłym roku ta grupa obchodziła 15-lecie swojego powstania. Chór powstał na początku 2002 roku, z inicjatywy ówczesnego organisty z parafii pw. Św. Marcina w Kępnie – p. Antoniego Janaszewskiego i kilku kolegów m.in. Piotra Lepki, którzy znani byli w środowisku nie tylko z tego, że mają przygotowanie muzyczne, ale i ładnie śpiewają.

Wykonawcy zostali docenieni licznymi dyplomami i upominkami, wśród których była także nagroda pieniężna.

Tego dnia kościół w Hanulinie był zapełniony po brzegi a artyści w swoich pięknych wystąpieniach pozwolili wszystkim zebranym na chwilę radości i refleksji przy pięknych melodiach kolęd i pastorałek.

Drugi finał zaplanowano na 26 stycznia 2018 r. w Sanktuarium Św. Idziego w Mikorzynie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Hanulin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.