Kolejna wielka dotacja w Gminie Kępno

Dzisiaj w budynku kępińskiego magistratu odbyła się konferencja prasowa burmistrza Miasta i Gminy Kępno – Piotra Psikusa. Podczas konwencji poinformowano o dofinansowaniu, które otrzymała spółka Wodociągi Kępińskie.

 

33 mln zł. – taką kwotę udało się pozyskać z NFOŚiGW (Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyp. red.) na realizację zadań w ramach projektu pn.: Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej w aglomeracji Kępno – etap III. Wartość zadań z całego projektu wyniesie natomiast 51,7 mln zł. 

Konferencja burmistrza Miasta i Gminy Kępno 25.01.2018 r.

Konferencja burmistrz

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy na 25 stycznia 2018

 

Zatem pozyskana kwota dofinansowania wynosi prawie 64% całej sumy.

Pierwsza budowa sieci kanalizacji sanitarnej rozpocznie się w miejscowościach Mikorzyn i Domanin.

Następnie przewidziano budowę układu grzewczego opartego na pompach ciepła na oczyszczalni ścieków oraz opracowanie systemu informacji geograficznej, montaż systemu zdalnego powiadamiania na Stacjach Uzdatniania Wody i przepompowniach ścieków.

Przebudowana zostanie także kanalizacja ogólnospławnej i powstanie rozdzielcza kanalizacja sanitarna i deszczowa – oś. Przemysława w Kępnie ulice: Powstańców Wlkp., Nowowiejskiego, Turowskiego, Młynarza, Schmidta, Chopina, Moniuszki, Szymanowskiego, Paderewskiego.

Kolejne kontrakty to:

  • renowacja tranzytowych kanałów sanitarnych (zadanie obejmuje wykonanie renowacji tranzytowych kanałów sanitarnych oraz komór i studni na kanałach z zastosowaniem technologii rękawa)
  • przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ulicy Wojska Polskiego, Zielonej, 21-Stycznia, Manifestu Lipcowego w Kępnie (zadanie obejmuje przebudowę kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej)
  • budowa kanalizacji sanitarnej w m. Borek Mielęcki i Szklarka Mielęcka (w ramach zadania przewiduje się budowę kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej z przyłączami i przepompowniami ścieków)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.