O Babciach i Dziadkach pamiętano w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy

Ciężko wyobrazić nam sobie dzieciństwo bez Dziadków – bez ich radosnych twarzy, opieki, ciekawych opowieści i cennych rad. W styczniu obchodzą oni swoje święto, dlatego też Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy 18 stycznia br. zorganizowała spotkanie z najmłodszymi czytelnikami poświęcone naszym najukochańszym Babciom i Dziadkom.

Uczestnicy zajęć zanim zabrali się do pracy plastycznej, aby wykonać własnoręcznie laurki dla swoich Babci i Dziadków, wysłuchali fragmentu książki autorstwa Renaty Piątkowskiej „Dziadek na huśtawce” przeczytanego przez Renatę Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy. Tradycyjnie już, dla tych, którzy poprawnie odpowiadali na pytania dotyczące teksu, przygotowano drobne upominki. Poza tym dzieci przybyłe do biblioteki z chęcią opowiadały o swoich bliskich, mówiły za co kochają Dziadków oraz o tym, jak bardzo lubią spędzać z nimi czas wolny. Następnie mali czytelnicy, zainspirowani opowiadaniem, przystąpili do wykonywania pięknych kartek. W ruch poszły ozdobne kwiatki, brokaty, ozdobne kryształki, wstążeczki, gwiazdki i wiele innych ozdób. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci, ich niesamowitej wyobraźni oraz pomocy pani dyrektor i Ewy Wdowik – bibliotekarki z Filii Bibliotecznej w Laskach, powstały wspaniałe, piękne laurki dla babć i dziadków.

Podczas „Czwartkowych spotkań z książką” odbywających się już prawie trzy lata w trzcinickiej książnicy dzieci rozwijają swoje umiejętności manualne poprzez zróżnicowane zadania z użyciem dużego wachlarza technik plastycznych. Warsztaty te dodatkowo pobudzają wyobraźnię i kreatywność, zachęcają do twórczego myślenia i ekspresji oraz kształtują wrażliwość estetyczną. Dzięki uczestnictwu w zajęciach finansowanych przez bibliotekę w Trzcinicy, dzieci uczą się samodzielności, ale także pracy grupowej. Zajęcia artystyczne są przygotowywane i prowadzone przez Renatę Gość oraz Agnieszkę Kałkę. Efekty prac uczestników warsztatów można oglądać na wystawach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.