Roczna odprawa w kępińskiej komendzie

17 stycznia 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyła się doroczna odprawa podsumowująca wyniki pracy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. W odprawie wziął udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyła się uroczysta odprawa roczna z udziałem I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – insp. Romanem Kusterem. Podczas odprawy Komendant Powiatowy Policji w Kępnie – podinsp. Tomasz Paziewski podsumował wyniki pracy kępińskiej jednostki. Przedstawił działania każdego z wydziałów oraz strukturę etatową.

W KPP w Kępnie obecnie w służbie pozostaje 100 policjantów na 109 policyjnych stanowisk. Część z tych osób pozostaje w chwili obecnej na szkoleniach podstawowych w szkołach policji.

Komendant T. Paziewski podsumował pracę Wydziału Prewencji – w tym ilość służb policjantów na drogach, działania dzielnicowych. W minionym roku policjanci z Kępna zatrzymali ponad 200 osób na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, w tym 37 z kategorii przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie.

W 2017 roku na terenie powiatu miały miejsce 933 przestępstwa, w tym 471 to przestępstwa kryminalne, a 205 z siedmiu kategorii najbardziej uciążliwych społecznie. Wykrywalność sprawców przestępstw pozostaje na poziomie 87,9%.

Na terenie powiatu miało miejsce 645 kolizji – to o 147 kolizji więcej niż w latach ubiegłych. Doszło do 23 wypadków drogowych, w których ranne zostały 22 osoby, a 4 osoby zginęły. Zatrzymano 122 nietrzeźwych kierowców, wystawiono 5403 mandaty z czego 2570 dotyczyły przekroczenia prędkości.

Istotnym tematem podsumowania było otwarcie dwóch nowych posterunków – w Bralinie i w Łęce Opatowskiej z siedziba w Opatowie. Komendant podziękował samorządowcom za wsparcie w realizacji tej inwestycji, a także za wsparcie zakupów nowych radiowozów.

Innym istotnym aspektem podjętym podczas podsumowania była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Działa ona od 20 września 2016 roku. W 2016 roku odnotowano na niej 98 zgłoszeń, a w 2017 – 439 zgłoszeń. 346 zgłoszeń potwierdziło się – w znakomitej większości były to zgłoszenia dotyczące przekraczania prędkości.

Głos zabrała także Prokurator Rejonowy w Kępnie – Emilia Mielcarek – Wojciechowska, która podziękowała za całoroczną pracę Wydziału Kryminalnego KPP w Kępnie. Podziękowania za pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa złożył także starosta Witold Jankowski.

Na zakończenie odprawy głos zabrał insp. Roman Kuster. Również on podziękował za dobre rezultaty pracy jednostki. Zwrócił szczególną uwagę na działania Wydziały Kryminalnego, który w znaczący sposób podniósł wskaźnik wykrywalności sprawców przestępstw w niemal każdej kategorii przestępstw.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.