Turniej piłkarski APW o Puchar Prezesa RBS Lututów

20 i 21 stycznia 2018 roku na hali w lututowskim gimnazjum odbyły się turnieje o Puchar Wójta Gminy Lututów i o Puchar Prezesa Zarządu RBS w Lututowie. W sobotę rozegrano turniej rocznika 2009, natomiast w niedziele rocznika 2007.

Młodym talentom Akademii Piłkarskiej licznie kibicowali trenerzy, rodzice i dziadkowie. Podopieczni trenera Łukasza Łakomiaka z oddziału Akademii Piłkarskiej w Lututowie zajęli miejsce na najwyższym podium.

Ap Lututów II

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym i po kilku godzinach rozgrywek wyłoniono zwycięzców
I miejsce AP Lututów
II miejsce Warta Sieradz
III miejsce WKS Wieluń

Drugi zespół AP Wieruszów złożony z chłopców rocz. 2008 prowadzony przez Marcina Wiśniewskiego zajął IV lokatę. Do podium zabrakło naprawdę niewiele. Zdecydowały warunki fizyczne rywali. Druga drużyna APW o. Lututów uplasowała się na miejscu VIII. MVP Turnieju został Igor Grzesiak z oddziału w Lututowie. Najlepszym Bramkarzem wybrano Oliwiera Biedę z oddziału Wieruszów.

Dekoracji zawodników, wręczenia medali,dyplomów i pucharów w asyście ternara Marcina Wiśniewskiego dokonał Prezes Zarządu RBS Lututów Marian Fita fundator pucharów. Lututowski bank słynie z tego, że wspomaga lokalne inicjatywy w zakresie kultury i sportu. Również Wieruszowska Akademia Piłkarska jest beneficjentem tej zacnej działalności banku. Miłą niespodziankę z okazji Dnia Dziadka sprawił wnuczek Pana Prezesa, który wraz ze swymi kolegami wygrał ten lututowski turniej.

Przed chłopcami z Akademii Piłkarskiej kolejne turnieje. Najbliższy już w weekenr. 4 lutego cztery roczniki klubu wezmą udział w Halowej Regionalnej Lidze Dzieci, a najmłodsi zagrają w turnieju o Puchar Dyrektora GOSiT.

NAGRODY INDYWIDUALNE

MVP TURNIEJU – IGOR GRZESIAK, AKADEMIA PIŁKARSKA WIERUSZÓW O.
LUTUTÓW I
NAJLEPSZY BRAMKARZ – OLIWIER BIEDA, AKADEMIA PIŁKARSKA WIERUSZÓW
NAJLEPSZY STRZELEC – KACPER WACHOWICZ, WARTA SIERADZ

Foto/film – E.Tomaszek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.