Wieczór wokalny w Mikorzynie

W Sanktuarium Św. Idziego w Mikorzynie odbył się drugi finał koncertu galowego „Kępińskie Kolędowanie”. Wykonawcy – zarówno soliści jak i zespoły – zaprezentowali utwory nawiązujące swoją tematyką do Świąt Bożego Narodzenia.

Kolędowanie rozpoczęto od gościnnego występu, w którym trio w składzie: Karolina Krawiec (wokal), Michał Krawiec (wokal) oraz Marcin Moska (gitara) zaprezentowało repertuar anglojęzyczny i polskojęzyczny.

Gwiazdami wieczoru byli laureaci konkursu wokalnego „Kępińskie Kolędowanie 2018”. Przesłuchania konkursowe odbyły się 16 stycznia 2018 roku w sali widowiskowej Kępińskiego Ośrodka Kultury w Kępnie. Najlepsi z tego etapu mieli okazję wystąpić przed publicznością w kościele św. Idziego.

Koncert przyciągnął szeroką publiczność, której zaprezentowano przepiękne polskie kolędy i pastorałki. Pozwoliło to poczuć minioną niedawno magię świąt Bożego Narodzenia i szerzącą się wszędzie atmosferę miłości i pokoju. Zgromadzeni w świątyni chętnie brali czynny udział raz po raz klaszcząc w rytm danego utworu, śpiewając go czy też kołysząc się w ławach kościelnych.

Laureaci

KATEGORIA I

I miejsce Marcel Stanikowski
Agata Jerczyńska

III miejsce Aleksander Ciesielski
Anna Lisowska
Alicja Wylęga
Lena Czekała

KATEGORA II

Wyróżnienia: Nicola Łyczkowska
Alicja Kaźmierczak
Dagmara Szczupak
Wojciech Wróbel
Szkoła Podstawowa w Kierznie

Na wykonawców czekały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mikorzyn. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.