Zima zaskoczyła burmistrzów Wieruszowa?!

O kilku dni obserwujemy opady śniegu w naszym regionie. Od dwóch dni są one dość intensywnie i wymagają odśnieżania i posypywania piaskiem.

 

Wczoraj po interwencji ITP i powiatowy.pl pojawiła się ekipa, która odśnieżyła przejście od ulicy Piskorskiej do parku i lodowiska oraz przejścia dla pieszych. Niestety ślady piasku były niewidoczne, bo ich po prostu nie było. Z racji tego, iż były przypadki, że mieszkańcy podczas ubiegłej zimy przewracali się na nieodśnieżonych chodnikach należących do zarządcy dróg czy Gminy Wieruszów (niektórzy jeszcze nie otrzymali odszkodowania) i wobec zgłoszeń mieszkańców w dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy rozmowę z zastępcą burmistrza p. Świeściak (nie kontaktujemy się  z burmistrzem Przybyłem, ponieważ rozmowy schodzą na boczny tor,  nie dotyczą meritum sprawy) i przedstawiliśmy sytuację, jaka ma miejsce w obrębie ulic Piskorskiej (za Pocztą) i ulicy Nowej zwłaszcza przejścia obok naszej Redakcji oczywiście należącego do Gminy Wieruszów. Ślisko, nie posypane. W naszej opinii i opinii  korzystających z tych przejść grozi to utratą zdrowia a nawet życia mieszkańców i podatników gminy Wieruszów w przypadku np. upadku. My płacimy podatki do Gminy i oczekujemy, że zadba się o nasze bezpieczeństwo.

Zapytaliśmy p. wiceburmistrz czy zima zaskoczyła Gminę, dlaczego nie ma koszy z piaskiem jak w ub. roku i czy być może burmistrzowie myśleli, że w tym roku zimy nie będzie? Zima ma to do siebie, że czy prędzej czy później przychodzi co roku z opadami śniegu i marznącym opadem, który zagraża bezpieczeństwu ludzi. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że utrzymaniem dróg gminnych zajmuje się Przedsiębiorstwo Komunalne. To nas szanowni burmistrzowie nie interesuje, bo „komunalka” podlega Gminie i to wy powinniście zlecać prace i monitować o bezpieczne utrzymanie dróg a nie my mieszkańcy i podatnicy. Mieszkańcy są zbulwersowani takim „porządkiem”, przychodzą do naszej Redakcji i pytają na co są przeznaczane pieniądze na utrzymanie dróg. Mówią także, że na „zabawy i inne rzeczy to pieniądze są np. na gadżety przeróżne”.

Działając w interesie publicznym zwrócimy się oczywiście pismem o udostępnienie informacji publicznej odnośnie tych wspomnianych gadżetów (i innych rzeczy), ile ich zostało zakupionych od 9 grudnia 2014 i komu zostały rozdane i czy prowadzona jest ewidencja rozdawania tych gadżetów. Będziemy też pytać i interesować się wszystkimi sprawami Gminy Wieruszów w miarę naszych możliwości tj. głównie czasu.

Należy tutaj dodać, co sugerują nasi czytelnicy, że  należałoby zwrócić uwagę na skrót od ulicy Waryńskiego i słynnego muralu poprzez działki, ulicę Ogrodową do Nowej. Tam jak mówią nasi informatorzy nie widziano odśnieżania ani posypywania piaskiem. Ich zdaniem jest to punkt niebezpieczny zwłaszcza podczas zimy.

Wracając do ulicy Nowej, stała się ona intensywnie uczęszczana z uwagi na lodowisko, skrótem widocznym na zdjęciu przemieszczają się mieszkańcy, uczniowie, rodzice z małymi dziećmi, ludzie starsi.

To nie w naszej gestii ani w gestii mieszkańców jest zadbać o bezpieczeństwo aby uniknąć uszczerbku na zdrowiu na skutek upadku tylko wasze szanowni burmistrzowie Gminy Wieruszów.

Oczekujemy natychmiastowego podjęcia czynności w tym temacie. Ktoś bierze pieniądze z puli mieszkańców, a ktoś płaci podatki. Wraz z mieszkańcami prosimy o wywiązywanie się ze swoich obowiązków i zadbanie o nasze interesy,  zdrowie i życie.

Ps. Skontrolujemy również drogi powiatowe

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „Zima zaskoczyła burmistrzów Wieruszowa?!

 1. Mieszkaniec pisze:

  Dziękuję gazecie że zajeła się tematem.My zainteresowani śledzimy sprawe.Ten rok jest inny.Wybory i 650lecie miata.Nie może byc także innymi tematami przykrywa sie wazne sprawy.Jest czas na prace a potem jest czas na zabawe.W mojej opiniii nalezy wskazać mocna kandydature na burmistrza i zastepce.Nastepnie rozszady w urzedzie bez kolesiostwa i nepotyzmu.Urzad musi być czysty.Samorzad musi byc czysty.Potrzeba nam twardej ręki i dobrego gospodarza.Dziekuje jeszcze raz za zajecie sie tematem.

 2. Czytelnik pisze:

  Drogi powiatowe to jeszcze wieksza tragedia. Czastary ul. Zachodnia każdej zimy, kiedy spadnie śnieg, jest nieprzejezdna. Mieszkańcy sami zbierają śnieg z drogi i skuwają lód aby móc w ogóle wydostać się z domów. Ale panu staroście to nie przeszkadza. Przykre, tym bardziej że zimy są coraz krótsze i teoretycznie co roku pieniądze są zaoszczędzone.

 3. bocian pisze:

  no własnie a może redakcja dowie się gdzie lądują pieniądze zaoszczedzone na łagodnych zimach ? zajmijcie sie tym bo tylko w was nadzieja .

  • kierowca pisze:

   Ludzie sa sobie sami winni.Po co skropia ulice i odsnieżają.Po co wykaszaja pobocza.To nalezy do zarzadcy drógi w tym przypadku starostwa.Zglasza sie na policję że drogi stwarzaja niebezpieczeństwo i nalozone zostana sankcje.Odrebnym pismem zawiadamia się wojewodę.Czasami nadgorliwośc jest niedobra bo ci co za to odpowiadają olewaja to.

   • Czytelnik pisze:

    A co mieli przez miesiąc do pracy, szkoły, sklepu nie jechać i czekać na odśnieżanie??? Policja… A dzwoniliscie kiedyś w takiej sprawie??? I co pojadą do starosty mandat mu wlepią?? Bzdura powiedzą że to nie ich zakres działania i że nie do nich ten telefon. Dzwonienie do starostwa nic nie daje, zresztą pan starosta mieszka przytwierdzone ulicy. Więc co mają ci ludzie robić jak chcą w miarę normalnie funkcjonować???

    • sołtys pisze:

     pojada pojadą, tylko ludzie boją sie tego zrobić bo lepiej psioczyc niż coś uczynić

 4. Just pisze:

  Wczoraj godzina 11 rano między ulicą teklinowską a mirkowską z zjazdu na wieruszów było na drodze lodowisko nic nie posypane jadąc powoli i hamując delikatnie abs zwarowały i mnie pociągło na tym zakręcie na wprost milimetry mnie dieliło og busa a co by było jak by coś jechało od strony mirkowa

  • tu i teraz pisze:

   w wielu miejscach tak jest i w gminie i powiecie, trzeba miec pieni☺adze sperzet i ludzi aby utrzymac odpowiednio drogi a nie mowić że komunalka odpowiada. to i tak że nie ma duzych opadow. no cóz wybory abysmy wybrali oosby ktore naprawde zadbaja o miasto gmine i powiat a nie beda zachwycac sie sniegiem za onem i zimowa aura kiedy samochody brna po lodzie wpadaja wposlizg lub dochodzi do stluczek.!

 5. Anonim pisze:

  daleko sie tą spychologią nie dojedzie – to nie my to komunalka.

  • Kowalski pisze:

   Proszę panstwa nie bójmy sie rozliczać samorzadowców ani z wydawanych pieniędzy bo one są społeczeństwa i rówież nasze ani z pracy za ktorą otrzymują apanaże z środków mieszkańców loklanego społeczeństwa. Ostatnimi laty zimy sa znacznie łagodniejsze i w zwiazku z tym na utrzymanie drog powinno wydawać sie mniej środków. Czy taj jest? Tylko gazeta może to sprawdzic i niechg to zrobi. Czy zmienił sie stan drog podczas opadow sniegu czy marznacego deszczu? Ludzie nie bójcie sie pytać o swoje pieniądze a raczej to powinniście to robić i powinno to byc waszym obowiązkiem rozliczać tych co utrzymują sie z puli środków publicznych. Od tych ludzi ktorzy zdecydowali sie kontynuowac kadencje bądx starotwac na urzedy musimy wymagać naprawdę duzo. Oni muszą czuć presje spoleczną zę sa rozliczani z każdej zlotówki wydanej ze srodków publicznych. Czy cos źle napisałem? Chyba nie. Taka jest moję spojrzenie na te sprawy. Rok wyborczy wybierzmy naprawdę mądrych ludzi. I nie wykoujmy prac za słuzby ktorym i tak płacimy.