ARiMR od tego roku zmienia zasady składania wniosku o dopłaty

Rolnicy, których powierzchnia gospodarstwa jest mniejsza niż 10 ha gruntów ornych, a do dopłat nie podają bydła czy roślin wysokobiałkowych, do 14 marca, zamiast wniosku mogą złożyć specjalne oświadczenie. Na jego podstawie dopłata będzie przyznana do takiej samej powierzchni jak w roku 2017.

Pozostali rolnicy po 15 marca będą mogli składać wniosek przez Internet. Wypełnienie wniosku będzie możliwe w dwóch trybach: uproszczonym lub pełnym. Tryb uproszczony będzie dostępny dla gospodarstw o powierzchni mniejszej niż 10 ha, które np. do 14 marca nie złożyły oświadczenia, ubiegają się o płatność do bydła lub w których zmieniła się powierzchnia (np. sprzedano część gruntów lub odwrotnie – zakupiono/wydzierżawiono nowe działki). Tryb pełny będzie dostępny dla rolników, których powierzchnia gospodarstwa przekracza 10 ha gruntów ornych. Tacy rolnicy są zobowiązani do spełnienia wymogu dywersyfikacji upraw lub utrzymania obszarów proekologicznych (EFA).
Aplikacja eWniosekPlus jest dostępna na stronie arimr.gov.pl. Żeby się zalogować wystarczy podać numer producenta, osiem ostatnich cyfr z numeru konta podanego do dopłat oraz kwotę ostatniego przelewu z ARiMR w roku 2017.

W związku ze zmianami w sposobie składania wniosku o dopłaty Biuro Powiatowe ARiMR w Kępnie organizuje cykl szkoleń na terenie powiatu kępińskiego. Pracownicy kępińskiego biura będą tłumaczyć w jaki sposób korzystać z aplikacji eWniosekPlus.

Szkolenia dla Rolników w zakresie zasad przyznawania płatności obszarowych w 2018r. oraz wypełniania wniosków o przyznanie tychże płatności za pomocą aplikacji eWniosekPlus.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Kępiński. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.