Podsumowanie ferii z OHP w Wieruszowie

Czas zimowej przerwy od nauki i zajęć szkolnych minął niezmiernie szybko. Międzysemestralny odpoczynek był dla młodzieży Hufca Pracy 5-20 z Wieruszowa okazją do skorzystania z wielu atrakcji przygotowanych przez kadrę wychowawczą. Każdy mógł wybrać zajęcia wedle swoich zainteresowań.

W ciągu dwóch tygodni ferii uczestnicy hufca korzystali z zajęć sportowych, plastycznych, odbyły się również spotkania z doradcą zawodowym MCK.

Młodzież miała okazję wziąć udział w zajęciach sportowych (piłka nożna halowa, tenis stołowy) zorganizowanych przez Ochotniczy Hufiec Pracy w użyczonej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

Zajęcia sportowe były okazją do doskonalenia swojej sprawności fizycznej i kształtowania charakteru we współzawodnictwie i rywalizacji.

Doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP przeprowadzał warsztaty, dzięki którym uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze swoimi umiejętnościami i predyspozycjami zawodowymi.

Zajęcia te, jak zawsze, przebiegały w przyjemnej i luźnej atmosferze. Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w spotkaniu z doradcą zawodowym.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też zajęcia dot. kreatywnego myślenia zorganizowane w świetlicy hufca. Gry rekreacyjno-edukacyjne oraz warsztaty artystyczne sprawiły uczestnikom wiele radości i satysfakcji.

Organizacja zajęć w czasie tegorocznych ferii miała na celu zagospodarowanie wolnego czasu młodzieży, zachęcenie ich do aktywności manualnej, intelektualnej i fizycznej.

Kadra OHP
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.