Turniej o Puchar Wójta Gminy Baranów

W drugiej edycji turnieju piłkarskiego dla dzieci „O Puchar Wójta Gminy Baranów” zorganizowanego przez Strażaka Słupia w hali sportowej w Łęce Opatowskiej, rywalizowały 23 drużyny z 13 klubów, z trzech województw. Dwa dni zmagań, niezwykłe emocje, prawie 14 godzin gry, ponad 200 zawodników i zawodniczek.

W ostatni weekend lutego hala w Łęce Opatowskiej była miejscem rywalizacji w II edycji halowego turnieju piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Baranów. Organizatorem zawodów był klub piłkarski „Strażak” Słupia. Ponad 200 młodych piłkarzy rywalizowało ze sobą w czterech kategoriach wiekowych. Jako pierwsi w sobotę o godz 9.30 na parkiecie zameldowali się juniorzy młodsi. W szranki stanęły po dwie drużyny „Strażaka” Słupia, „Wilków” Opatów i „Sokoła Bralin. Po zaciętych pojedynkach w końcowej tabeli najlepsi okazali się zawodnicy „Strażaka” nieznacznie wyprzedzając „Wilki”. Na trzecim miejscu uplasował się „Sokół” Bralin Nagrody indywidualne ufundowane przed firmę Idźczak Meble otrzymali najlepsi zawodnicy w poszczególnych klubach odpowiednio Michał Gruszka ze Słupi, Przemek Owczarek z Opatowa, Eryk Wypych z Bralina.

Od 14.00 do rywalizacji przystąpili chłopcy urodzeni w rocznikach 2004/2005. Bezkonkurencyjni okazali się tutaj zawodnicy „Pioniera” Baranów którzy wygrali wszystkie mecze. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny „Polonii” Kępno, „Wielkopolanina” Siemianice, MKS-u Wołczyn i „Strażaka” Słupia. Królem strzelców w tej kategorii został Piotr Jarych z Baranowa, najlepszym bramkarzem Paweł Wierzchołek z Siemianic a najlepszym zawodnikiem Bartosz Gołębiowski z Wołczyna.

Niedzielny poranek zarezerwowany był dla rocznika 2006 i młodsi. Z sześciu rywalizujących ze sobą drużyn najlepszą okazała się ekipa GKS Trzcinica. Gospodarze podzieleni na dwie równorzędne zespoły, gdzie zdecydowaną większość stanowili chłopcy urodzeni w 2007 roku zajęli odpowiednio 2 i 4 miejsce. Na 3 i 5 miejscu zawody skończyli piłkarze klubu UKS Galewice. Stawkę zamknął „Zawisza” Łęka Opatowska. Nagrody indywidualne otrzymali: najlepszy bramkarz Mikołaj Lubojański ze Słupi, najlepszy strzelec Mikołaj Fusek z Trzcinicy, najlepszy zawodnik – wybrano Dawid Waligóra z Gal Gazu.

Na zakończenie dwudniowych zmagań przyszła kolej na skrzaty, dzieci urodzone w 2010 roku i młodsi. Rozgrywki w tej kategorii wiekowej ściągnęły na trybuny prawdziwe rzesze kibiców, chcących obejrzeć w akcji. najmłodsze piłkarskie pokolenie W tej kategorii wiekowej „Strażak” też wystawił dwie drużyny. Do rywalizacji przystąpiły też „Marcinki” Kępno, AP Reissa Kępno, „Pionier” Baranów i „Płomień” Opatów. Podczas meczów nie liczyliśmy bramek ani nie prowadziliśmy statystyk, liczyło się zaangażowanie a przede wszystkim radość z gry małych piłkarzy. Po bardzo emocjonujących spotkaniach każda drużyna otrzymała puchary a wszyscy zawodnicy medale. Dodatkowo wyróżniono najlepszych graczy w poszczególnych ekipach. Uznanie w oczach trenerów zdobyli Mateusz Olbrych z Opatowa, Adam Lenort z Baranowa, Patryk Hadryś z AP Reissa, Bartek Mendel i Igor Dobrzyński z Słupi i najlepszy zawodnik turnieju Mateusz Jędryca z Marcinek.

Oprócz medali i nagród organizatorzy przygotowali dla każdego uczestnika napoje, owoce i słodki upominek. Kibice i trenerzy zaś mogli wypić kawę bądź herbatę i skosztować pysznych ciast domowej roboty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.