Piotr Morta gościem wojewody Karola Młynarczyka

15 marca w Łodzi miało miejsce inauguracyjne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej do spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej.

 

 

Wojewódzka Rada opracowała strategie działania, a także podjęła stosowne uchwały, które skierowała na ręce prezydenta Łodzi. Na prośbę Jana Kasprzyka – Szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – Rada przyjęła stanowiska wraz z ich merytorycznym uzasadnieniem.

W międzyczasie Piotr Morta na zaproszenie Karola Młynarczyka – wicewojewody łódzkiego – gościł w jego gabinecie. Wojewoda wręczył panu Morcie akt powołania do Rady Wojewódzkiej, a podczas spotkania panowie dyskutowali o rozwoju miast, gmin i powiatów województwa łódzkiego w kontekście polityki rządu Mateusza Morawieckiego.

15 marca miało miejsce pierwsze robocze posiedzenie Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej do spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej, której jesteś członkiem. Co było przedmiotem obrad?

Piotr Morta. Dla mnie było to posiedzenie inauguracyjne. Wicewojewoda Karol Młynarczyk w swoim gabinecie wręczył mi akt powołania do Rady Wojewódzkiej. Podczas tego spotkania rozmawiałem z Wojewodą na wiele tematów. Symbolem solidarnościowej rewolucji powinno być przywrócenie godności milionom Polaków oraz działaczom opozycji antykomunistycznej i demokratycznej w PRL, jak również ich rodzinom, poprzez zabezpieczenie im godnego życia. Działacze opozycyjni włożyli tytaniczną pracę w odzyskanie niepodległości i są obecnie w większości przekonani, że rząd Mateusza Morawieckiego przywróci im wiarę w sens naprawy Rzeczpospolitej. Realizowane inwestycje w rozwój miast, gmin oraz powiatów to gwarant rozwoju Polski. Moim zdaniem rozwijająca się gospodarka jest warunkiem koniecznym do kształtowania hojnej polityki społecznej.

Czym zajmowaliście się na posiedzeniu Rady?

Wojewódzka Rada opracowała strategie działania, podjęła stosowne uchwały, które skierowała na ręce prezydenta Łodzi. Na prośbę Jana Kasprzyka – Szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – Rada przyjęła stanowiska wraz z ich merytorycznym uzasadnieniem. W kontekście zadań realizowanych przez Radę szczegółowej analizie została poddana znowelizowana ustawa o ochronie danych osobowych.

Jak oceniasz obecną patriotyczną politykę polskiego rządu?

Należy pamiętać, że Polska to naród, który nie poddał się podczas stuletniej niewoli, odradzając się jak feniks z popiołów w 1918 roku. Nie zwyciężyła go również tyrania niemieckiego nazizmu i bolszewickiego komunizmu. Polska przeciwstawiła się holokaustowi. To wreszcie kraj, w którym powstała Solidarność. Nie można zapomnieć o twórcach i założycielach Solidarności, bo są to synowie umiłowanej Ojczyzny. Niestety w ostatnich latach miało miejsce to niewybaczalne zapomnienie. Przypomnę jednocześnie, że tych działaczy w całym kraju było wielu. Obecnie kwitnąca polska gospodarka umożliwia rządowi kształtowanie szczodrej polityki społecznej, obejmującej córki i synów umiłowanej Ojczyzny, założycieli legendarnej Solidarności.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję również i pozdrawiam serdecznie redakcję oraz czytelników ITP.

Z Piotrem  Mortą rozmawiał E.Tomaszek

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments