Podpisanie umowy pomiędzy sp. Wodociągi Kępińskie a Bankiem Gospodarstwa Krajowego

12 marca 2018 w soli USC Kępińskiego Ratusza miało miejsce uroczyste podpisanie umowy pomiędzy spółką Wodociągi Kępińskie a Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

 

 

Podpisana umowa dotyczy emisji obligacji dla spółki Wodociągi Kępińskie na realizację zadań inwestycjach pn. Uporządkowanie Gospodarki wodno – ściekowej w aglomeracji Kępno – etap III.

Realizacja tego projektu składa się z 7 zadań :

1 – Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości  Mikorzyn i Domanin – ogólna długość budowy sieci kanalizacyjnej to ok. 21,29 km.

2 – Budowa układu grzewczego opartego na pompach ciepła na oczyszczalni ścieków w Baranowie wykorzystujących ciepło odpadowe zawarte w wodzie zrzucanej z oczyszczalni.

3 – Opracowanie systemu informacji geograficznej GIS wraz z montażem zdalnego powiadamiania  SUW (inteligentny system zarządzania siecią wodno-kanalizacyjną)

4 – Przebudowa kanalizacji ogólnospławnej i budowa rozdzielaczy kanalizacji sanitarnej i deszczowej Kępno ul.Przemysłowa ogółem – 1,86 kanalizacja sanitarna i 1,55 kanalizacja deszczowa.

5 – Renowacja tranzytowych kanałów sanitarnych – ogółem –  5,8 km.

6 – Przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Kępnie ulice: Wojska Polskiego, Zielona, 21- Stycznia, Manifestu Lipcowego.

7 – Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Borek Mielęcki i Szklarka Mielęcka – ogółem – 5,87 km.

Umowę podpisano w obecności Burmistrza Kępna Piotra Psikusa przez  panią prezes spółki Wodociągi Kępińskie – Katarzynę Dudziak i dyrektora Banku Gospodarstwa Krajowego – pana Krzysztofa Antczaka w obecności przedstawicieli lokalnych mediów oraz pracowników urzędu i banku.

Umowa emisji obligacji opiewa na kwotę ok.30 mln złotych a proces ich spłaty rozłożony został  na długi okres bo, aż do roku 2033   na 64 raty. Takie rozwiązanie nie powinno sprawić problemów z bieżącym funkcjonowaniem spółki.

Burmistrz Piotr Psikus poinformował także, że w dniu dzisiejszym gmina jest zobligowana złożyć wniosek o zatwierdzenie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków do Państwowego Gospodarstwa Wodnego – Wody Polskie.  W złożonym wniosku nie przewiduje się wzrostu taryf.

E.T.

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Podpisanie umowy pomiędzy sp. Wodociągi Kępińskie a Bankiem Gospodarstwa Krajowego

  1. znachor pisze:

    Nowy prezes za rok zamiast zająć się inwestycjami to z nowym burmistrzem będą zastanawiać się z czego pokryć te zobowiązania i taryfy za wodę i kanalizację w górę