SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

Realizując jedno z założeń Programu Wychowawczo – Profilaktycznego szkoły w dniu 13 marca 2018r. uczniowie klas II i III gimnazjum oraz uczniowie klasy IV, VI i VII szkoły podstawowej wraz z nauczycielami obejrzeli spektakl przygotowany przez Agencję Artystyczną „Joanna” z Kielc pt. „Wspomnienia narkomanki”. Jest to sceniczna adaptacja książki Barbary Rosiek pt. „Pamiętnik narkomanki”.
Spektakl rozpoczął się wprowadzeniem uczniów w problematykę uzależnienia od środków psychoaktywnych. Następnie na scenie pojawiła się aktorka, która wymownie i bardzo realistycznie przedstawiła rolę Barbary. W przejmujący sposób opowiedziała widzom całą swoją historię. Była młodą dziewczyną, pilną uczennicą i dobrą córką. Pod wpływem nowych znajomych sięgnęła po narkotyki, które doprowadziły ją na samo dno, gdzie została jej tylko samotność, cierpienie i śmierć. Po zapaści Basia postanowiła jednak żyć. Zawalczyła o siebie, kończąc szkołę, a później studia.
Spektakl ukazuje bezwzględny mechanizm uzależnienia. Młodzież z dużym zainteresowaniem i skupieniem obejrzała przedstawienie, w którym wypowiedzi aktorów przeplatały się z trafnie dobraną muzyką zespołu „Dżem”. Zasłuchanie i powaga na twarzach nastolatków wykazywała, że temat bardzo ich zainteresował, a przede wszystkim poruszył. Uczniowie Zespołu Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach zostali uświadomieni o szkodliwości zażywania narkotyków i dopalaczy. Na pewno na długo zapamiętają tę niezwykłą lekcję przestrogi.
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach serdecznie dziękują Pani Jadwidze Podejmie za możliwość uczestniczenia w spektaklu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łubnice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.