Święto Kobiet i Mężczyzn w Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie

Dzień Kobiet to święto szczególne, obchodzone zawsze w uroczysty sposób. Od niedawna obchodzimy również Dzień Mężczyzny. Aby uczcić ten dzień 9 marca 2018 roku w ZSR w Lututowie odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Hasłem przewodnim imprezy były słowa: „Kobieta jest… z ogrodu, a mężczyzna… z warsztatu”. Występujący zwrócili uwagę na to, że panie i panów dzieli bardzo wiele – „Kobiety pociąga to, co ulotne i wzniosłe, a mężczyzn, co trwałe i przyziemne. Kobiety zachwyca kwiat, jego zapach, a mężczyzn wiertarka udarowa i jej moc”. Jednak, mimo tych różnic nie potrafią bez siebie żyć i są sobie potrzebni. Stanowią jedność, jak mówi przesłanie zawarte w biblijnej Księdze Rodzaju.

Nie zawsze relacje damsko – męskie układają się dobrze i na to też zwrócili uwagę występujący w zabawnych skeczach, scenkach rodzajowych i piosenkach wykonanych w profesjonalny sposób przy akompaniamencie Pana Zbigniewa Szczepańskiego. Były życzenia, podziękowania, wyrazy wdzięczności, kwiaty i słodycze.

Dyrektor Robert Majchrowicz podziękował organizatorom uroczystości: Dorocie Maciejewskiej, Barbarze Kędzia, Beacie Wyczałkowskiej, Zbigniewowi Szczepańskiemu, Samorządowi Szkolnemu z opiekunem Elżbietą Okolewską oraz uczniom, którzy wzięli udział w uroczystości. Jednocześnie odniósł się do tradycji Święta Kobiet, zwracając uwagę na to, że zanim doceniono kobiety, ustanawiając dla nich ten szczególny dzień, musiały przebyć długą i trudną drogę, aby otrzymały pełnię praw i były traktowane godnie. Niech więc Święto Kobiet trwa nieustannie, a nie tylko raz w roku „Drodzy Panowie i Drogie Panie!”.

Dorota Maciejewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.