Szkoła Podstawowa Nr 2 – Zajęcia z doradztwa zawodowego w firmie produkującej meble tapicerowane

W dniu 15 marca uczniowie klasy siódmej  Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie odwiedzili firmę mebli tapicerowanych „Brattex” z Mirkowa.

 

Zajęcia w zakładzie produkcji mebli odbywały się w ramach realizacji przedmiotu doradztwa zawodowego, którego celem  jest przygotowanie  młodzieży do trafnego wyboru zawodu i dalszego kierunku kształcenia oraz przygotowanie ucznia do roli pracownika.

Właściciele firmy zaprezentowali  młodzieży  zawód  tapicera oraz pokazali jak wyglądają kolejne etapy produkcji mebli tapicerowanych. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia miejsc,  w których powstają kolejne elementy  mebli oraz spróbowania własnych sił na poszczególnych etapach produkcji. Ponadto uczniowie  klasy siódmej spotkali się ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami – absolwentami naszej szkoły, którzy przygotowują się do zawodu tapicera.

Składamy serdeczne podziękowania właścicielom zakładu za zaproszenie uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2  do swojej firmy, a tym samym za wspieranie działań szkoły, mających na celu optymalny rozwój edukacyjny i zawodowy ucznia. Mamy nadzieję, że współpraca szkoły z firmą „Brattex” zostanie na stałe wpisana w program doradztwa zawodowego,  w obszarze współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mirków, Wieruszów-Podzamcze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.