Zajęcia z łucznictwa tradycyjnego

Od kilku miesięcy na Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie przy ul. Sportowej 4, w każdy poniedziałek w godzinach 16.30 – 18.00 odbywają się zajęcia sekcji łucznictwa tradycyjnego, zajęcia podzielone są na dwie części : w godzinach 16.30 – 17.15 prowadzone są bezpłatne zajęcia dla dzieci, natomiast w godzinach : 17.15 – 18.00 ćwiczy grupa dorosłych.
W zajęciach z łucznictwa tradycyjnego bierze udział ok. 20 osób, w tym młodzież i dorośli, zajęcia prowadzi brązowy medalista Mistrzostw Polski w Łucznictwie Tradycyjnym – Piotr Czajka.
Uczestnicy przygotowują się do swoich pierwszych zawodów odbywających się w Stradomi Wierzchniej w dniu 24.03.2018r.
Walory strzelania z łuku są ogromne. Ma ono wiele pozytywnych cech kształtujących zdyscyplinowanie, samodzielność, opanowanie i wpływa na poprawę koncentracji. Łucznictwo kształtuje pozytywne cechy charakteru. Strzelający z łuku wyrabiają w sobie takie wartości jak cierpliwość, samodyscyplina, opanowanie czy zdolność koncentracji. Łuk kształtuje umiejętność szybkiego podejmowania decyzji w ułamku sekundy, tak aby oddać celny strzał. Panowanie nad własnymi emocjami, umiejętność odrzucenia wszelkich myśli, kiedy trzeba skupić całą uwagę na jednym punkcie jest ważnym elementem w treningu łuczniczym. Wszystkie te elementy decydują o skuteczności łucznika. Zharmonizowanie ich i zrównoważenie pozwala osiągać rekordowe wyniki. Wpływa to także na wychowawczą funkcję tej dyscypliny.
W dalszym ciągu szukamy osób aktywnych i ambitnych do uprawiania sportu jakim jest łucznictwo – piękny i tradycyjny sport, który chcemy upowszechniać.
Zapisy na zajęcia pod nr. telefonu 62 62 62 030 lub
pod adresem e-mail: biuro@gosit-wieruszow.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.